inwestycje-deweloperow.pl

portal o budownictwie

kredyt gotówkowy
Budownictwo

Kredyt gotówkowy pod hipotekę — czy warto?

Kredyt gotówkowy to najpopularniejsze zobowiązanie zaciągane w bankach. Dzięki takiej pomocy finansowej możemy pokryć różnego rodzaju wydatki bez konieczności ujawniania celu. Nie musimy wówczas dopełniać wielu formalności i przedkładać dokumentacji, która ma stanowić podstawę wydatkowania.

Nie obejdzie się jednak bez konkretnych wymogów narzuconych przez banki, które dla wielu są trudne do spełnienia. Wówczas w otrzymaniu lepszych warunków może pomóc nam kredyt gotówkowy pod hipotekę, którego oferty można porównać na https://www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe . Na czym polega takie rozwiązanie i kto może z niego skorzystać?

Kredyt pod hipoteke. Co to jest?

Kredyt gotówkowy pod hipotekę to forma zobowiązania bankowego, dzięki któremu klienci mogą skorzystać z lepszych warunków kredytowania. Taka opcja jest możliwa do pozyskania wyłącznie dla osób, które są właścicielami nieruchomości i mogą odpowiednio zabezpieczyć kredyt właśnie hipoteką. Dzięki temu w przypadku zbyt niskiej zdolności kredytowej, możemy zyskać większą kwotę, jaką będzie w stanie udzielić nam bank. Jest to spowodowane faktem, że instytucja otrzymuje wówczas optymalny rodzaj zabezpieczenia zobowiązania w razie braku terminowej spłaty. Taka forma jest stosowana powszechnie w przypadku kredytów celowych, np. hipotecznego, gdy zaciągamy kredyt na zakup nieruchomości i zabezpieczamy go hipoteką do momentu całkowitej spłaty długu.

Kredyt gotowkowy pod hipoteke. Na co można przeznaczyć środki?

Pomimo, że kredyt gotówkowy pod hipotekę pod względem zabezpieczenia posiada wiele podobieństw do kredytu hipotecznego ( https://www.totalmoney.pl/kredyty_hipoteczne ), warunki przeznaczenia środków są w tym przypadku zupełnie inne. Jeśli chodzi o kredyt celowy, otrzymując gotówkę, możemy pokryć wyłącznie ściśle określone wydatki. Przykładowo, w przypadku kredytu samochodowego, środki mogą być wydane na cele związane z zakupem czy modernizacją auta. Z kolei w sytuacji, gdy staramy się o kredyt hipoteczny, który zabezpieczamy nieruchomością, możemy przeznaczyć gotówkę na zakup, budowę lub remont mieszkania, domu, czy też działki.

Inaczej sytuacja przedstawia się, gdy wnioskujemy o kredyt gotowkowy pod hipoteke. Pomimo tego, iż korzystamy z podobnego rodzaju zabezpieczenia zadłużenia jak w przypadku kredytu hipotecznego, mamy do czynienia z innymi przepisami dotyczącymi wydatkowania. Taki rodzaj zobowiązania nadal pozostaje kredytem gotówkowym, w związku z czym otrzymane środki możemy wydać na dowolny cel. Dodatkowo, banki nie wymagają dokumentowania wydatków, na które przeznaczymy pożyczoną gotówkę. Możliwe jest więc zaciągnięcie jakiejś kwoty, która posłuży jako sfinansowanie różnego rodzaju planów.

Dlaczego kredyt gotówkowy pod zastaw hipoteki jest tak popularny?

Warto zastanowić się, dlaczego klienci chętnie korzystają z takiej formy kredytowania w przypadku zobowiązania gotówkowego. Wiemy, że kredyt gotówkowy wiąże się ze spełnieniem kilku kryteriów związanych ze zdolnością kredytową. Jednak w tym przypadku bank nie wymaga od nas posiadania wkładu własnego i zabezpieczenia długu. Warto być jednak świadomym, że nasza zdolność finansowa może nie być wystarczająca, aby od ręki otrzymać potrzebną kwotę. Może zdarzyć się, że nasze możliwości pod względem budżetu okażą się dla banku niepewne i instytucja zaproponuje nam niższy kredyt niż oczekujemy. Wówczas możemy starać się o korzystniejsze warunki, biorąc kredyt gotówkowy pod zastaw domu lub mieszkania. Dzięki temu bank zyskuje pewność co do wiarygodności klienta i posiada zabezpieczenie w formie nieruchomości w razie braku spłaty długu.

Czy warto brać kredyt gotówkowy pod zastaw domu?

Kredyt gotowkowy pod hipoteke może być korzystny dla osób, które mają zbyt małą zdolność kredytową, a potrzebują wyższej kwoty niż zaproponował bank. Naszą zdolność kredytową możemy sprawdzić samodzielnie w kalkulatorze jeszcze przed złożeniem wniosku o kredyt pod hipoteke. Co to jest kalkulator zdolności kredytowej i jak działa? To popularne narzędzie online, z którego możemy skorzystać za darmo. Wystarczy wpisać kwotę dochodów i wydatków, a system automatycznie wyliczy nam wysokość kredytu, jaki będą w stanie udzielić nam poszczególne banki. Dodatkowo otrzymamy podstawowe informacje odnośnie do dostępnych ofert. Pamiętajmy, że narzędzie wskazuje orientacyjną zdolność kredytową, gdyż banki podczas wnioskowania biorą pod uwagę wiele innych elementów, np. rodzaj umowy, liczbę osób na utrzymaniu, inne stałe zobowiązania, historię w BIK, itp.

W związku z tym, jeśli nasza zdolność kredytowa nie jest wystarczająca, możemy wziąć pod uwagę wnioskowanie o kredyt gotówkowy pod hipotekę domu lub mieszkania. Dzięki temu instytucja otrzymuje zabezpieczenie, a my zyskujemy lepsze warunki umowy. Jest to rozwiązanie dostępne dla osób będących właścicielami nieruchomości, którą mogą zastawić. Wówczas jej właścicielem staje się bank aż do momentu, gdy pokryjemy wszystkie raty i koszty kredytowania. Cała procedura odbywa się w takiej samej formie jak w przypadku kredytu hipotecznego. Różni ją jednak fakt, że biorąc kredyt na mieszkanie, zastawiamy go nieruchomością, którą kupujemy ze środków otrzymanych z banku, a zaciągając kredyt gotowkowy pod hipoteke, zabezpieczamy go domem lub mieszkaniem, w którego posiadaniu już jesteśmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.