inwestycje-deweloperow.pl

portal o budownictwie

siłownik okna dachowego
Dom

Siłownik okienny – rodzaje, zalety i praktyczne wykorzystanie

Siłownik okienny to niezbyt popularne, ale bardzo funkcjonalne akcesorium. Do czego służy ten element? Wspomaga otwieranie ciężkich skrzydeł, klap oraz okien dachowych. Rodzaje siłowników okiennych to m.in. modele ze stali nierdzewnej. Wiodący producent takich rozwiązań – marka Pneumat System – proponuje sprężyny gazowe, które są stosowane jako siłowniki okienne (także jako siłowniki do oddymiania) oraz siłowniki drzwiowe. 

siłowniki do klap oddymiających

Co to są siłowniki okienne i jak działają?

siłowniki klap

Sprężyny gazowe to akcesoria, które mogą stosowane w charakterze siłowników okiennych. Tego rodzaju produkty to wsparcie w otwieraniu ciężkich skrzydeł okiennych oraz okien dachowych. Siłownik okienny doskonale nadaje się do różnych typów ram: dachowych i uchylnych. Ich montaż jest banalnie prosty – nie trzeba wzywać do tego specjalistycznej ekipy, bo każdy bez trudu sobie poradzi z umocowaniem. 

Siłowniki okienne i ich zastosowanie

Siłowniki okienne wykorzystywane są w różnych branżach. Główne gałęzie, gdzie mają zastosowanie, to branża stolarska, a także budownictwo. Jakie? Prywatne mieszkania, obiekty komercyjne, ośrodki przemysłowe. Siłowniki okienne wykorzystywane są także w przemyśle okiennym – w charakterze siłowników do okien uchylnych, siłowników do okien dachowych i siłowników do oddymiania. 

sprężyny gazowe do klap kontenera

Jakie są rodzaje siłowników okiennych?

Marka Pneumat System oferuje różne rodzaje gazowych siłowników okiennych, różniące się od siebie m.in. średnicą i siłą nabicia. Bez względu na tym, każdy z tych produktów odznacza się wyjątkowo wysoką jakością i żywotnością, a także uniwersalnym zastosowaniem – do różnych typów ram okiennych. Szacuje się, że siłowniki gazowe od Pneumat System mogą bezawaryjnie pracować nawet przez 10 lat. Modele wykonane ze stali nierdzewnej doskonale sprawdzają się w środowisku o wysokiej wilgotności lub w kontakcie z substancjami korodującymi. Wartym uwagi rodzajem tego produktu jest siłownik do okna oddymiającego. Ten siłownik gazowy sprawdza się w charakterze elementu pchającego w systemach klapowych oddymiania. Siłowniki do klap oddymiających to niezbędnik w niemal każdym obiekcie usługowym, budynku przemysłowym, ale też prywatnych mieszkaniach i domach. 

siłownik drzwiowy do klapy pojazdu

Siłowniki gazowe także do drzwi

W ofercie Pneumat System znajdują się także siłowniki do drzwi różnych typów, m.in. modeli:

  • samochodowych
  • napowietrzających
  • przeciwpożarowych
  • innych

Siłowniki drzwiowe to też opcja do klasycznych drzwi wejściowych, ale także do maszyn rolniczych, maszyn budowlanych, koparek, dźwigów i wózków widłowych. Także w tym wypadku siłownik drzwiowy to oczywiście sprężyna gazowa produkcji Pneumat.