inwestycje-deweloperow.pl

portal o budownictwie

podnośniki koszowe
Budownictwo

Kiedy warto korzystać z podnośników koszowych?

Podnośniki koszowe to bardzo wygodne rozwiązanie. Szczególnie w sytuacji, kiedy konieczny jest transport wyjątkowo ciężkich elementów, które są dodatkowo niestabilne i wymagają odpowiedniej asekuracji podczas przenoszenia. Jest to również bardzo dobry sposób na przenoszenie ludzi, którzy potrzebują dostać się na wyższe poziomy budynku, w którym nie ma schodów lub dostęp do nich jest ograniczony.

W jaki sposób podnośniki koszowe przydają się w magazynie i na budowie?

Podnośniki koszowe to bardzo wygodne rozwiązanie, przydatne zarówno w magazynach jak i na budowie. Zarówno w pierwszym jak i w drugim przypadku umożliwiają nie tylko wnoszenie ciężkich elementów na wysokości, gdzie ciężko jest się dostać w inny sposób. Dzięki nim możliwe jest również zdejmowanie z wysokości tych przedmiotów, które tego wymagają. Oznacza to, że są to urządzenia uniwersalne, które można wykorzystać na różne sposoby, w zależności od konieczności oraz aktualnej sytuacji.

Czy można korzystać z podnośników koszowych, gdy warunki atmosferyczne są niesprzyjające?

Podnośniki koszowe, w tym podnośniki GENIE Z45 nie są przystosowane do wykorzystywania ich w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Należy zachować szczególną ostrożność, a wręcz zrezygnować z korzystania w chwili, kiedy mamy do czynienia z silnymi porywami wiatru, na przykład podczas burzy. Dodatkowo takie warunki powinny być bezwzględnym przeciwwskazaniem do korzystania z podnośników, ponieważ stwarzają one wówczas ryzyko porażenia piorunem lub upadku, jeśli doszłoby do usterki.

Korzystanie z podnośników koszowych w czasie burzy lub innych warunków niesprzyjających, może prowadzić również do poważnych uszkodzeń sprzętu. Wówczas należy liczyć się z wysokimi kosztami naprawy, które należy ponieść po poniesionych stratach. Dlatego tak ważne jest, żeby korzystać z podnośników koszowych w sposób odpowiedzialny.

W jaki sposób najlepiej przewozić podnośniki koszowe?

Podnośniki koszowe z serii GENIE są wyposażone w koła. Jednak nie powinny pokonywać na nich długich odcinków. Są to raczej elementy służące do wygodnego przemieszczania się w obrębie jednej hali lub budowy, gdzie podnośniki są wykorzystywane. Dlatego ich przewożenie powinno być odpowiednio przemyślane i przeprowadzone w taki sposób, żeby zadbać o jak najlepszy stan techniczny urządzeń.

Najlepszym rozwiązaniem na przewożenie podnośników koszowych jest laweta. Należy wprowadzić na nią podnośnik i odpowiednio zabezpieczyć. Koniecznie należy pamiętać o założeniu wszystkich zabezpieczeń, które mają ochronić urządzenie przed stoczeniem się z lawety na ulicę, co mogłoby prowadzić do poważnej usterki oraz doprowadzić do niebezpiecznego zdarzenia na drodze. Jednak w dalszym ciągu, jeśli podnośnik jest odpowiednio zabezpieczony, przewożenie z wykorzystaniem lawety jest najlepszym oraz najbezpieczniejszym sposobem na zorganizowanie transportu.

Czy podnośniki koszowe sprawdzają się w przypadku przenoszenia ludzi?

Podnośniki koszowe mogą być wykorzystywane do przenoszenia ludzi, a raczej podnoszenia ich w jednym pionie. Udźwig maszyn pozwala na to, jeśli pracownicy zostaną odpowiednio zabezpieczeni oraz poinstruowani w kwestii bezpieczeństwa wykonywanej pracy. Istotne jest tutaj to, że nie należy wykonywać gwałtownych ruchów ani wychylać się poza barierki. Takie podnośniki mogą być wykorzystywane również w sytuacji, kiedy konieczne jest dostanie się do elementów znajdujących się wysoko, na przykład okien w budynkach wykorzystywanych na powierzchnie biurowe. 

Materiał zewnętrzny