inwestycje-deweloperow.pl

portal o budownictwie

kursy zawodowe
Budownictwo

Czy warto inwestować w kursy zawodowe?

Bez względu na to, w jakiej branży pracujemy, rozwój zawodowy to jeden z najważniejszych czynników, jaki warunkuje naszą wartość na rynku pracy. Ta prawidłowość ma swoje zastosowanie również w branży budowlanej oraz instalacyjnej. To właśnie w zawodach z tej branży odpowiednie kwalifikacje pozwalają na zwiększenie zakresu obowiązków, a co za tym idzie rozwój swojej kariery w firmie, awans i podwyżkę. Czy warto więc inwestować w kursy zawodowe? Na jakich rodzajach kursów warto się skupić? Jak obecnie wygląda koszt kursów zawodowych?

Rozwój zawodowy w branży budownictwa – czy warto? 

Branża budowlana i instalacyjna charakteryzuje się dynamicznym rozwojem, zarówno pod względem specyfiki wykorzystywanych technologii, urządzeń, jak i rodzaju wykonywanych obowiązków. Bez względu na to, w jakiej dziedzinie rozwijamy swoją karierę, tylko ciągły rozwój swoich kompetencji i poszerzanie wiedzy pozwoli nam być na czasie. Co więcej, na wielu stanowiskach uprawnienia nie są nadawane na czas nieokreślony – istnieje wymóg cyklicznego aktualizowania swojej wiedzy i przystępowania do stosownych egzaminów. Do nich właśnie przygotują nas kursy zawodowe. Czy istnieją inne powody, dla których powinniśmy skłonić się ku poszerzaniu swoich kompetencji w branży budowlanej i instalacyjnej? 

Dzięki zdobywaniu nowych uprawnień stajemy się coraz bardziej atrakcyjni na rynku pracy. Firmy działające w specjalistycznych branżach aktywnie poszukują kompetentnych pracowników, którzy mogą swoją wiedzę i doświadczenie poprzeć stosownymi certyfikatami. Co więcej, zaliczenie kursu i egzaminu zawodowego pozwoli nam postawić się w dobrej pozycji podczas negocjacji płacowych. Jednak abstrahując od kwestii czysto praktycznych, uczestnictwo w kursach pozwoli poczuć się nam pewniej w wykonywaniu swoich codziennych obowiązków. 

Na jakie rodzaje kursów zawodowych warto zwrócić uwagę?

Decydując się na uczestnictwo w kursach zawodowych, ciężko wybrać obszar, który jednoznacznie możemy uznać za najbardziej przydatny. Każdy z oferowanych kursów może mieć praktyczne zastosowanie w codziennej pracy i wpłynąć pozytywnie na naszą dalszą ścieżkę kariery. Zdecydowanie najpopularniejszymi kursami są te przygotowujące nas do uzyskania uprawnień SEP, G1, G2 oraz G3. Kursy energetyczne są bardzo przydatne na wielu stanowiskach, począwszy od elektryków, przez hydraulików budowlańców, aż po osoby zajmujące się kontrolą instalacji gazowych. Kursy-zawodowe24 oferują również zajęcia z zakresu innowacyjnych dziedzin takich jak kurs F-gazy czy kurs fotowoltaiki, umożliwiający zdobycie kompetencji, które wykorzystamy podczas montażu instalacji fotowoltaicznych. 

Ile trwają kursy zawodowe i jaki jest ich koszt?

W zależności od specyfiki kursu, jego cena waha się od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Jednak zdobyte kompetencje oraz uprawnienia umożliwiają nam dynamiczny rozwój kariery, co jest wartościową inwestycją, której nie sposób przeliczyć na pieniądze. Okres trwania kursu uzależniony jest od specyfiki i stopnia zaawansowania materiału i trwają od jednego dnia do kilku tygodni. Warto jednak nadmienić, że ze względu na panującą obecnie sytuację, wszystkie kursy są dostępne w formie online. Co to dla nas oznacza? Cała niezbędna wiedza, doświadczenie osób prowadzących kurs, materiały naukowe otrzymamy w sposób zdalny, bez potrzeby wychodzenia z domu. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.