inwestycje-deweloperow.pl

portal o budownictwie

Różnice między kosiarką i pokaszarką
Ogród

Różnice między kosiarką i pokaszarką – co wybrać?

Dbałość o piękny ogród to dla każdego ogrodnika priorytet. Jednak do skutecznej dbałości potrzeba znacznie więcej aniżeli chęci. Ogrodnicy stale oraz skrupulatnie poszerzają swoją wiedzę w temacie botaniki, a także zaopatrują swoje zaplecze w odpowiedni sprzęt. Sklep internetowy al.to pozwoli zakupić profesjonalne urządzenia do perfekcyjnego zadbania o ogród.

Kosiarka a podkaszarka – różnice

Sklep internetowy al.to oferuje cały szereg urządzeń wspomagających zadbanie o wygląd ogrodu. Istnieją jednak istotne różnice pomiędzy kosiarką oraz podkaszarką, chociaż oba narzędzia pozwolą na eleganckie przystrzyżenie zbyt wysokiej trawy.

Chociaż fakt ten jest aż nader oczywisty, nie można przeoczyć masywności obu rodzajów sprzętów. Jest to istotne głównie, jeśli właściciel ogrodu dysponuje niewielką ilością miejsca, które może bezproblemowo przeznaczyć na przechowywanie sprzętu. Kosiarki są masywne i takowego miejsca potrzebują znacznie więcej niż lżejsze oraz bardziej poręczne podkaszarki.

Dodatkowo oprócz poręczności pomiędzy sprzętami można zauważyć ważną różnicę posiadającą znaczenie względem kosmetycznego wyglądu trawnika. Ze względu na smuklejszą budowę podkaszarki w przeciwności do kosiarek nie zostały wyposażone w kosz tekstylny, gdzie gromadzona jest ścięta trawa. Dzięki temu skoszona trawa nie ląduje z powrotem na trawniku, dodając kolejnych czynności pielęgnacyjnych, do jakich zaliczyć trzeba grabienie oraz sprzątanie. W przypadku kosiarek wyposażonych w tekstylny kosz sprawa jest znacznie prostsza, ponieważ nie wymaga dodatkowego sprzątania.

Oprócz wspomnianych różnic każdy użytkownik z pewnością będzie potrafił szybko oraz samodzielnie dostrzec i wskazać kolejne. Niemniej jednak asortyment sklepu al.to pozwala na zakup najwyższej klasy produktów. Każdy z oferowanych sprzętów dostępny jest na długiej gwarancji, co daje użytkownikowi pewność, że nie kupuje przysłowiowego kota w worku.  Zobacz całą ofertę kosiarek i podkaszarek: https://www.al.to/g-19/c/3023-kosiarki-i-podkaszarki.html

Kosiarka kosiarce nierówna

Jak wspomniane zostało nieznacznie wcześniej, kosiarki należą do sprzętów pokaźniejszych pod względem gabarytowym niż podkaszarki. Nie oznacza to jednak, że zasługują na mniejszą uwagę ze strony kupujących.

Ogromną zaletą kosiarek oferowanych przez al.to jest ich wyposażenie w duże pojemnościowo kosze. Pozwala to na koszenie trawnika w systemie 2 w 1, dzięki czemu nie trzeba będzie dodatkowo sprzątać po zakończeniu procesu pielęgnacji. Co ważniejsze, trawę można również rozrzucić dzięki zamontowanej specjalnej wtyczce, dzięki czemu posłuży za naturalny nawóz.

Kosiarki można z łatwością regulować po względem wysokości koszenia trawy. Niektóre z modeli występujących w asortymencie sklepu posiadają aż pięciostopniową, a nawet dziesięciostopniową regulację. Za ogromny atut można uznać także brak plączącego się pod nogami kabla, gdyż kosiarki posiadają wytrzymałe akumulatory bądź działają w oparciu o bak paliwa lub oleju.

Dlaczego warto zakupić podkaszarkę?

Odpowiedź na pytanie wbrew pozorom jest prosta. Podkaszarki świetnie spełniają swoją rolę, nie odstając przy tym do większych gabarytowo konkurentów.

Wybierając podkaszarkę warto zastanowić się nad sposobem jej zasilania. Można co prawda kupić podkaszarkę zasilaną elektrycznie, jednak akumulatorowe bądź spalinowe urządzenia są wygodniejsze. Zbędne kable nie plączą się pod nogami użytkownika.
Jednocześnie podkaszarki posiadają różną szerokość cięcia, co warto wziąć pod uwagę podczas zakupu. Podobnie sprawa przedstawia się w przypadku rękojeści, gdyż w zależności od modelu są one różnie modelowane. Od ich ułożenia zależy jednak wygoda podczas pracy w ogrodzie.

Sklep al.to to więcej niż urządzenia. Szeroki asortyment to przede wszystkim pewność, że każdy miłośnik ogrodnictwa znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Nie ma znaczenia czy jest zwolennikiem kosiarek lub podkaszarek.