inwestycje-deweloperow.pl

portal o budownictwie

Schody modułowe
Dom

Schody modułowe – co należy o nich wiedzieć?

Schody to nieodzowny element konstrukcyjny każdego budynku. Łącząc jego poziomy, tworzą jednolitą całość. Powinny być nie tylko wygodne i dobrane do konstrukcji domu, ale także dekoracyjne, a przy tym nie sprawiać wrażenia przytłoczenia przestrzeni pomieszczeń. Wszystkie te warunki spełniają schody modułowe.

Czym charakteryzują się schody modułowe?

Schody modułowe składają się ze stałych, powtarzających się segmentów (modułów) – stopni oraz wsporników – o tych samych wymiarach, nośnych elementach konstrukcyjnych oraz barierce. Nadają się do samodzielnego montażu. Z połączenia pojedynczych modułów szybko, w prosty i nieskomplikowany sposób powstaje jedna całość o nadanym kształcie ciągu biegowego schodów. Schody modułowe są konstrukcją niezwykle funkcjonalną i zajmującą niewielką powierzchnię. Pasują do każdego typu aranżacji, są dekoracyjne, podkreślają swoisty i niebanalny styl każdego pomieszczenia, zarówno tego o wystroju klasycznym, jak i nowoczesnym. Nadają wnętrzu wrażenia lekkości i przestronności, oraz efektu rozświetlenia. Niewątpliwą zaletą schodów modułowych jest możliwość szerokiego wyboru ze względu na rodzaj użytych materiałów, kolorystykę oraz typ konstrukcyjny. Oferta rynkowa jest tu bardzo rozbudowana, np. https://coraschody.net.pl/pl/schody-modulowe. Ponadto schody modułowe cechują się dużą trwałością i wytrzymałością, a przy tym są łatwe w konserwacji. Równie istotną cechą schodów modułowych jest ich stosunkowo niska cena.

Rodzaje schodów modułowych i ich zastosowanie

Schody modułowe mogą być jednobiegowe lub wielobiegowe, o prostym, kręconym lub zabiegowym układzie. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie nie zaplanowano dla nich szczególnie dużo miejsca. Mogą stanowić zarówno schody wewnętrzne, jak również zewnętrzne. Wewnątrz budynku będą idealnym połączeniem pomiędzy jego piętrami, oraz pomiędzy zaadaptowanym do celów mieszkalnych poddaszem a resztą domu. Sprawdzą się również jako połączenie antresoli z niższym poziomem pomieszczenia, czy jako wejście na strych domu. Zewnętrznie mogą być wykorzystane w pomieszczeniach gospodarczych i do wyżej położonych tarasów.

Kryteria wyboru schodów modułowych

Najbardziej istotnym aspektem wyboru schodów jest ustalenie ich wysokości. Schody modułowe są regulowane, co daje możliwość dopasowania zarówno wysokości poszczególnych stopni, jak również ogólnej wysokości konstrukcyjnej schodów. Ważnym czynnikiem jest również dobranie odpowiednio dopasowanego podestu szczytowego schodów do otworu w stropie pod względem jego kształtu i wymiarów. Niemniej istotną cechą jest komfort używania schodów, na co znacząco wpływa szerokość i głębokość stopni, oraz wysokość pomiędzy ich rozmieszczeniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *