inwestycje-deweloperow.pl

portal o budownictwie

mieszkanie na poddaszu
Nieruchomości

Mieszkanie na poddaszu – inne niż wszystkie

W miastach, które mają wielowiekową tradycję – takich jak Kraków, Warszawa czy Gdańsk, znaczna część ich powierzchni zabudowana jest starymi kamienicami. Są to dzielnice bardzo atrakcyjne do zamieszkania, bo znajdują się w samym centrum, w którym zlokalizowane są siedziby głównych urzędów. Miejskie starówki są piękne pod względem architektonicznym, a poza tym znajduje się tam wiele stylowych kawiarenek, nocnych klubów i ciekawych widokowo miejsc spacerowych. Nic więc dziwnego, że wiele osób marzy o tym, żeby zamieszkać w takiej dzielnicy.
Znalezienie mieszkania w obrębie starówki nie jest łatwe, bo na ogół nie wznosi się tam nowych domów, ze względu na konieczność zachowania zabytkowego charakteru zabudowy. Niejeden właściciel starej kamienicy adaptuje więc na cele użytkowe obszerny strych, aby urządzić tam mieszkanie na poddaszu. Czasem nawet udaje się w ten sposób wygospodarować kilka lokali do wynajmu.
Mieszkanie na poddaszu ma swój niepowtarzalny urok. Skośne powierzchnie stropu stwarzają unikatowy wygląd wnętrza, a zachowane belki poprzeczne lub pionowe mogą posłużyć do zamieszczenia elementów dekoracyjnych, obrazów oraz doniczek z roślinami ozdobnymi. Ponieważ mieszkanie na poddaszu znajduje się na najwyższej kondygnacji, bez problemów da się tam zamontować okna dachowe, które w ciągu dnia zapewniają znaczny dostęp światła naturalnego. Ze względu na te wszystkie zalety wizualne i użytkowe mieszkanie na poddaszu jest zawsze bardzo atrakcyjną ofertą na rynku nieruchomości.

oktobiz.pl