inwestycje-deweloperow.pl

portal o budownictwie

Boom na fotowoltaikę
Dom

Boom na fotowoltaikę wciąż trwa. Podsumowanie półrocza 2021

Instalacje fotowoltaiczne wciąż cieszą się ogromną popularnością. Na założenie paneli słonecznych decyduje się z roku na rok coraz więcej osób. Zachęcają do tego dotacje, sprawdzone materiały, rzetelne firmy, a także korzyści. Jeśli chce się oszczędzać i wykorzystywać dostępne sposoby, to warto zainteresować się fotowoltaiką. Oto podsumowanie pierwszego półrocza 2021. Jak wyglądają statystyki i czy boom na instalacje dalej będzie rósł? Warto sprawdzić najnowsze dane i przekonać się, że naprawdę warto wziąć tę opcję pod uwagę.

Instalacje fotowoltaiczne – dlaczego warto?

Zacznijmy od tego, dlaczego w ogóle warto interesować się fotowoltaiką. Aby to zrozumieć, należy poznać podstawowe informacje z jej zakresu. Tak więc przede wszystkim fotowoltaika to nauka i technologia, które zajmuje się przetwarzaniem energii słonecznej w energię elektryczną. Wszystko opiera się na panelach słonecznych, które pobierają promienie Słońca. Następnie przetwarzanie w energię elektryczną działa poprzez odziaływanie fotonów i elektronów. Warto wiedzieć, że panele słoneczne w naszym kraju są świetnym wyborem. Wiele osób myśli, że tylko w bezchmurny dzień i w mocnym słońcu instalacja fotowoltaiczna może działać. Jest to nieprawda. Słońce oddziałuje przez cały czas, nawet przy zachmurzeniu. Ukształtowanie terenu w Polsce sprzyja instalowaniu paneli i korzystaniu z tego rozwiązania. 

Podsumowanie pierwszego półrocza 2021 – fotowoltaika

Na koniec 2020 roku ogłoszono, że był on najlepszy pod względem rozwoju fotowoltaiki okresem. Względem roku do roku, ilość instalacji fotowoltaicznych wzrosła o 200%. Jeśli chodzi o dane od PGE, to w ciągu pierwszego półrocza 2021 r. zostało już przyłączonych ponad 46 tysięcy instalacji. Te statystyki względem tego samego okresu z roku 2020 pokazują wzrost o 5 tysięcy! Tak więc 2021 może okazać się jeszcze bardziej efektywny i sukcesywny dla fotowoltaiki. Wciąż możemy starać się o dotacje, które bardzo ułatwiają sfinansowanie instalacji. Można instalować je w domach jednorodzinnych, firmach i halach. Wszędzie mogą okazać się one niezwykle przydatne i potrzebne.

Gdzie znaleźć firmę od instalacji fotowoltaicznych?

Obecnie na rynku dostępnych jest bardzo dużo firm zajmujących się instalacjami fotowoltaicznymi. Bez problemu znajdziemy je za pomocą wyszukiwarki internetowej. Jednak nie decydujmy się na pierwszą lepszą okazję. Warto przyjrzeć się oferowanym warunkom, materiałom, a także dotacjom. Wszystko to razem wzięte ma wpływ na późniejszą efektywność i opłacalność instalacji. Zapoznaj się z danymi na stronie www.gaia.solar. Możesz sprawdzić dotychczasowe realizacje, a także poradzić się, co będzie najlepszym rozwiązaniem w Twoim przypadku. Instalacje fotowoltaiczne powinny być odpowiednio dostosowane do danego budynku. W zależności od Twoich możliwości możesz uzyskać różną wysokość dotacji. Dlatego właśnie warto sprawdzać różne opcje i wybrać tę najbardziej opłacalną.