inwestycje-deweloperow.pl

portal o budownictwie

sypialnia
Dom

Jak urządzić przytulną sypialnię?

Sypialnia to miejsce, w którym każdy chce się zregenerować i odpocząć po trudach i wyzwaniach całego dnia. Ma ona tworzyć ciepłe miejsce, do którego chce się wracać wieczorami. Jak zatem zaprojektować sypialnię, by stanowiła przytulną przestrzeń? Jakie zabiegi dekoratorskie należy zastosować? Oto kilka praktycznych wskazówek dotyczących aranżowania ciepłej i klimatycznej sypialni.

Zasady aranżacji przytulnej sypialni

W momencie tworzenia projektu przytulnej sypialni należy pamiętać, by było w niej miękko i klimatycznie. W mniejszych przestrzeniach najlepiej oscylować wokół jaśniejszych odcieni takich jak beże, szarości, pastele czy też biel. Jasne wnętrza sprawiają, że pomieszczenie staje się lekkie i optycznie powiększone. Te stonowane odcienie warto przełamać dodatkami w bardziej ciepłych barwach. Podczas tworzenia przytulnej sypialni znaczenie ma również zastosowane tekstylia. Dla ocieplenia białej, szarej czy błękitnej przestrzeni najlepiej postawić na grube tkaniny. Mowa tutaj o puszystych kocach, pluszowych narzutach i mięsistych zasłonach. Bardzo fajnie dopełnia je również tapicerowany zagłówek obity welurem czy też aksamitem. Zabieg ten sprawi, że miejsce to stanie się nie tylko komfortowe, ale i niezwykle efektowne. Ogromne znaczenie odgrywa również oświetlenie. W mniejszych sypialniach dobrze sprawdza się światło wieloźródłowe, za pomocą którego można tworzyć ciepłą atmosferę. W sypialni powinna znaleźć się nie tylko lampa sufitowa, ale także kinkiety ścienne oraz lampki nocne. W ostatnim czasie bardzo popularne stały się lampki wykonane z miedzi, mosiądzu czy starego złota, które doskonale wprowadzają do pokoju przytulne nuty.

przytulne wnętrze

Przytulna sypialnia na poddaszu

Jeśli w planach mamy urządzić sypialnię na poddaszu należy zastosować kilka rozwiązań, które również sprawią, że dane wnętrze stanie się przytulne. Wbrew pozorom niskie ściany i okna dachowe wręcz ułatwiają stworzenie klimatycznego i ciepłego wnętrza. By sypialnia była funkcjonalna należy rozsądnie wykorzystać przestrzeń pod skosami. Bardzo dobrze sprawdza się projektowanie szafy na wymiar, dzięki czemu każdy milimetr jest dokładnie przemyślany i zastosowany. Na poddaszu w sypialni nie wolno przytłoczyć ją nadmiarem dekoracji. Lepiej wykorzystać odpowiednie światło, tkaniny i kolory. Sypialnia to przede wszystkim miękkie poduszki i miłe w dotyku tkaniny.

Modna sypialnia w 2021 roku

Projektując sypialnię dbamy o to, by nie była ona tylko i wyłącznie przytulna, ale także urządzona zgodnie z najnowszymi i obecnie panującymi trendami. W sypialni 2021 roku królują naturalne materiały, delikatne kolory i styl nawiązujący do ekologicznego trybu życia. Po inspiracje modnej sypialni warto przeszukać zdjęcia bądź wizualizacje sypialni wykonanej w stylu boho czy też skandynawskim. Obecnie w modzie są również sypialnie pomalowane na kolor zielony, a dokładnie na taki butelkowozielony kolor. Czasami można postawić na zielone tekstylia, dzięki czemu przestrzeń nadal będzie modna, ale też prezentowała się niezwykle lekko i świeżo.

Partnerem artykułu był BeautifulMinds – projektanci wnętrz Warszawa.