inwestycje-deweloperow.pl

portal o budownictwie

powierzchnia całkowita
Nieruchomości

Jak zorganizować przeprowadzkę – wskazówki

Należy mieć świadomość, że zorganizowanie przeprowadzki nie jest tak trudnym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Rekomendowane jest przede wszystkim uwzględnienie istotnych czynników, które zdecydowanie przyspieszą pracę. Jak zorganizować przeprowadzkę?

Zorganizowanie kartonów

Zdecydowanie najlepszym możliwym rozwiązaniem będą kartony z otworami. Można bez żadnego problemu zaopatrzyć się w nie w sklepie. Świetną opcją będzie także poproszenie pracowników sklepu o pozostawienie tego typu kartonów. Doskonale egzamin zdadzą kartony po maszynie do szycia, drukarce czy ekspresie do kawy.

Ustalenie planu pakowania

Nie wszyscy wiedzą czym sugerować się podczas ustalania planu pakowania. Świetnym rozwiązaniem będzie kolejność stosowania poszczególnych przedmiotów. Warto rozpocząć pakowanie od niezbędnych dokumentów , książek, sezonowych ubrań czy pościeli. Dopiero w następnej kolejności powinno się przejść do łazienki czy kuchni.

Warto rozpocząć pakowanie wcześniej

Ludzie planujący przeprowadzkę przeważnie nie doceniają ilości rzeczy, które posiadają. Większość osób ma bowiem tendencję do gromadzenia zupełnie niepotrzebnych przedmiotów. Rekomendowane jest rozpoczęcie pakowania przynajmniej tydzień przed zaplanowaną wcześniej datą początku przeprowadzki.

Nie można przeprowadzać się ze śmieciami

Należy zdawać sobie sprawę, że przeprowadzka jest zdecydowanie najlepszym sposobem na pozbycie się praktycznie wszystkich niepotrzebnych przedmiotów z mieszkania. Część osób wychodzi z założenia, by pozbywać się wszystkich rzeczy, które nie zmieszczą się do podstawowych kartonów. Najgorszym możliwym rozwiązaniem jest zabranie ze sobą rzeczy, z których na co dzień się praktycznie w ogóle nie korzysta.

Stosowanie etykiet

Jak wiadomo właściwie podpisane kartony są najlepszą możliwą gwarancję na odnalezienie się po przeprowadzce w swoich przedmiotach. Rekomendowane jest podpisywanie poszczególnych kartonów możliwie najbardziej szczegółowo. Świetnym rozwiązaniem będzie zaznaczenie od razu pomieszczenia, do którego będą przynależeć poszczególne kartony.

Spakowanie bagażu podręcznego

Warto spakować jedną lub dwie walizki, w których będą znajdowały się wszystkie konieczne przedmioty i rzeczy umożliwiające przetrwanie pierwszej nocy po przeprowadzce. Co dokładnie powinno znajdować się we wspomnianych walizkach? Należy zapakować do nich podstawowe kosmetyki, ubrania, nóż, talerz, ładowarkę do telefonu czy kubek.

Transport rzeczy

Rekomendowane jest powierzenie przewozu rzeczy w trakcie przeprowadzki profesjonalnej firmie. Jest to przede wszystkim zdecydowanie wygodniejsze rozwiązanie w porównaniu do organizowania całego transportu na własną rękę. Ile dokładnie kosztują obecnie usługi transportowe?

Cena jest oczywiście uzależniona od sposobu naliczania opłat, a także zakresu poszczególnych usług. Godny uwagi jest fakt, że część działających na rynku przedsiębiorstw nie pobiera żadnych opłat za przejechane kilometry. Wyceniane są tylko i wyłącznie godziny pracy pracowników zajmujących się załadowaniem, a także kierowców.

Z kolei inne firmy transportowe ustalają swoje ceny przy uwzględnieniu kilometrów. Warto wiedzieć, że praktycznie w każdym większym mieście koszt usługi będzie wynosił od 200 do 300 złotych za każdą godzinę. Należy mieć świadomość, że odpowiednio przygotowana firma będzie w stanie wykonać usługę nie tylko i wyłącznie efektywnie, ale również bez żadnych szkód w transporcie.

Rozpakowywanie

W zdecydowanej większości przypadków przeprowadzka do zupełnie nowego miejsca będzie wiązała się z zakupem sprzętów domowych czy mebli. Nie można zapomnieć, że miejsca, gdzie mają ostatecznie stać nowe zakupione rzeczy, powinny stać puste. Rozpakowywanie jest ostatnią częścią przeprowadzki. Należy jednak mieć świadomość, że bardzo często zajmuje więcej czasu od pakowania. Zalecane jest przeznaczenie na ten cel przynajmniej kilka dni. Oczywiście przed rozpakowaniem warto wszystko bardzo dokładnie wyczyścić z kurzu. Osoby, które zastosują się do wszystkich wymienionych wskazówek mogą liczyć na sprawną oraz przyjemną przeprowadzkę.