inwestycje-deweloperow.pl

portal o budownictwie

nowoczesne kuchnie
Wnętrza

Czym charakteryzują się nowoczesne kuchnie?

Wiele osób marzy dzisiaj o nowoczesnej kuchni. Chętnie stawiamy między innymi na styl industrialny, skandynawski, a także glamour. Jak zadbać zatem, by to pomieszczenie realizowało wszystkie wskazania stylu nowoczesnego? O jakie elementy kuchni warto zadbać? Czym charakteryzują się nowoczesne kuchnie? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Bez sztukaterii i zbędnych dodatków

Przede wszystkim meble w nowoczesnych kuchniach najczęściej są proste i pozbawione zbędnych dodatków i sztukaterii. Częściej można się spotkać z gładkimi frontami, uzupełnionymi ewentualnie o szkło lub metal. Wyjątek w tym zakresie stanowi wyłącznie styl glamour, który lubi łączyć ozdobne elementy z bardzo nowoczesnymi rozwiązaniami. Najczęściej proste są także wykończenia szafek, a zatem wszelkie uchwyty. Patrząc na nowoczesne kuchnie widzi się zatem gładką i jednolitą strukturę. Popularne są przy tym kuchnie w kolorze białym. Dominują w aranżacji wnętrz już od kilku, a może nawet kilkunastu sezonów. Niektórzy stawiają także na ciemniejszą kolorystykę albo meble kuchenne w kolorze naturalnego drewna. Fronty częściej wykonywane są z połyskiem, bo łatwiej utrzymać je w czystości niż fronty matowe.

Z szybą zamiast płytek

Charakterystycznym elementem, który posiadają niemal wszystkie nowoczesne kuchnie jest także szyba pod szafkami a nad blatem. To nie tylko modny, ale jednocześnie bardzo praktyczny dodatek. Jak bowiem wiadomo czyszczenie płytek w tym miejscu jest bardzo trudne. Tłuszcz i zabrudzenia zagnieżdżają się w fugach i próba doprowadzenia ich do czystości jest prawdziwym koszmarem. Można oczywiście stawiać na ciemne fugi, na których nie widać brudu. Czasem stosowane są też płytki bezfugowe. Dla zachowania higieny najlepszym wyborem jest jednak szyba. Oczywiście nie jest to klasyczne szkło, ale bardzo wytrzymały materiał. Dobrze znosi zarówno wysokie temperatury. Łatwo się go również czyści przy użyciu standardowych środków. Samo sprzątanie jest także łatwiejsze, bo wystarczy po prostu przetrzeć szybę szmatką bez szczególnego szorowania.

Gdzie kupić nowoczesne meble do kuchni?

Nowoczesne kuchnie można dzisiaj skompletować w specjalistycznych sklepach meblarskich. np. https://bromarkt.pl/pol_m_KUCHNIA-ORAZ-JADALNIA-251.html. Najtańszy jest wybór gotowych modułów, które wystarczy złożyć i zamontować w kuchni. Tego typu meble oscylują w granicach 2000 złotych za standardowy komplet, który wpasuje się w przestrzeń niewielkiego mieszkania. Bardziej rozbudowane nowoczesne kuchnie to już wydatek kilku tysięcy złotych. Polecamy w szczególności sklep internetowy Bromarkt.pl.