inwestycje-deweloperow.pl

portal o budownictwie

budowa domu krok po kroku
Nieruchomości

Etapy budowy domu

Budowa domu krok po kroku zajmuje trochę czasu, ale tylko dzięki temu można być pewnym, że wszystko odbędzie się w należyty sposób. Zanim dojdzie do pierwszego wbici łopaty w ziemię, należy załatwić wiele formalności. W pierwszej kolejności miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, a potem warunki zabudowy działki. Jest to bardzo ważne, aby móc wiedzieć jaki projekt domu powinien powstać.

Etapy budowy domu – od czego zacząć?

Skoro już wszystko zostało przez nas poznane, to czas na zakup działki, a potem na wykonanie projektu domu, który należy powierzyć odpowiednim specjalistom. Trochę czasu zajmuje załatwienie pozwoleń na zabudowę, dlatego jak najszybciej należy zabrać się za te formalności. Zgłoszenie budowy domu jednorodzinnego jest bardzo ważne. Tak samo ważne jest załatwienie dziennika budowy. Po załatwieniu tylu formalności, jeżeli będziemy mieli ekipę budowlaną, to można w końcu wbić pierwszą łopatę w ziemię. Ekipa budowlana może zabierać się za tworzenie stanu surowego. Kolejnym etapem jest stworzenie stanu surowego otwartego.

Stan surowy

Stan surowy zamknięty jest często etapem, który na pewien czas kończy budowę danego domu. Wszystko bowiem zależy od tego, jakie finanse ma inwestor. Niektórzy chcą bowiem samodzielnie dokończyć ten proces budowy, aby móc zaoszczędzić jak największą ilość pieniędzy. Szalenie istotną kwestią jest ocieplenie domu. Sprawdź jak to zrobić z fachowcami na kosbud.com.pl. Kolejnym krokiem jest wykonanie ocieplenia zewnętrznego. Potem pozostanie już tylko montaż instalacji, jak również wykończenie całego środka, aby móc w końcu zamieszkać na swoim. W końcu będzie można stać się posiadaczem własnego domu.

dobrytynkarz.pl