inwestycje-deweloperow.pl

portal o budownictwie

Dom

Węgiel kontra słońce – fotowoltaika

Choć wiele słyszy się o tym, że przyszłość to energia odnawialna, turbiny wiatrowe i fotowoltaika, wiele gospodarstw domowych wciąż wyposażanych jest kotły centralnego ogrzewania zasilane paliwem stałym, najczęściej węglem.

Fotowoltaika

Pozostaje on surowcem najtańszym i najłatwiej dostępnym. W rejonach, gdzie ogrzewanie za pomocą kotła centralnego ogrzewania pozostaje popularnym rozwiązaniem można nawet nabyć węgiel w workach. Dostępny jest on niemal w każdym sklepie. Jego cena i dostępność sprawiają, że energia odnawialna, turbiny wiatrowe, czy fotowoltaika jeszcze długo nie będą wiodącym źródłem energii i ogrzewania.

Sprawdź jakie korzyści niesie ze sobą instalacja fotowoltaiki. O wszystkim opowiedzą Ci eksperci z Otovo.pl

Dopłaty

Choć przyznać trzeba, że w wielu regionach odchodzi się już powoli od węgla, w tym węgla w workach, zwłaszcza na rzecz fotowoltaiki. Dzieje się tak za sprawą różnych dopłat. Coraz więcej domów ma już na dachach instalacje fotowoltaiczne. Wciąż jednak więcej domów ma kominy i kotły centralnego ogrzewania, opalane węglem. Dopóki węgiel w workach jest tani i łatwo dostępny sytuacja ta szybko się nie zmieni. Choć i tak węgiel w workach jest w przeliczeniu droższy, niż kupowany na wagę w większych ilościach.

www.quality-home.pl