inwestycje-deweloperow.pl

portal o budownictwie

prysznic
Dom

Kolumna prysznicowa a panel – co warto o nich wiedzieć?

O tym, jak wielki jest asortyment akcesoriów łazienkowych mógł przekonać się każdy, kto choć raz stanął przed dylematem: kolumna prysznicowa czy panel? Oba te rozwiązania są powszechne i często goszczą w wielu domach. Rodzi się jednak pytanie, które z nich będą lepsze nad wannę, a które do kabiny?

Gdy każdy detal jest starannie przemyślany…

Zestaw natryskowy, kolumna prysznicowa i panel – którą opcję wybrać? Z takimi wątpliwościami musi zmierzyć się wiele osób. Decyzja nie jest jednoznaczna, albowiem zależy zarówno od upodobań aranżacyjnych właściciela, metrażu pomieszczenia, a także zasobności portfela. Biorąc pod uwagę aspekt ekonomiczny, najtańszym rozwiązaniem jest zestaw natryskowy sprzedawany w komplecie z baterią wannową lub drążkiem montowanym do ściany. Powiedzmy sobie jednak szczerze, z estetyką nie ma zbyt wiele wspólnego, zwłaszcza kiedy ma znajdować się w pomieszczeniu, w którym każdy detal jest starannie przemyślany i zaaranżowany. Wtenczas o wiele lepszym pomysłem okazuje się zakup panelu lub kolumny prysznicowej – równie praktycznych, co estetycznych i komfortowych w codziennym użytkowaniu.

Panel czy kolumna – co będzie dla mnie lepsze?

Czy panel i kolumna oznacza to samo? Oczywiście, że nie! Podstawową cechą różniącą oba te przedmioty jest obecność dyszy do hydromasażu. W efekcie, mogą być stosowane w kabinach prysznicowych, a nie w odsłoniętych wannach. Taką opcję posiadają panele. Z kolei kolumna prysznicowa wyposażona jest w deszczownicę i słuchawkę, stąd też stanowi lepsze rozwiązanie do zamontowania nad wannę. Nie wspominając o tym, że jest tańsza, a zachowuje wszystkie niezbędne walory estetyczne, które kwalifikują ją do łazienek o wysokim standardzie wykończenia.

Z czego powinny być wykonane?

Kolumna prysznicowa produkowana jest z różnych materiałów. Do wyboru są modele z PCV, stali, aluminium, mosiądzu czy szkła hartowanego. Dużą popularnością cieszą się te z mosiądzu, głównie ze względu na ponadprzeciętną trwałość. Niestety, są one również najdroższe. A zatem nie każdy może sobie na nie pozwolić. Zupełnie inaczej sytuacja przedstawia się w przypadku kolumn ze stali i aluminium. To rozwiązania, które pozwalają cieszyć się równie wysoką jakością, a przy tym ich zakup nie stanowi obciążenia dla domowego budżetu.

Jak dbać? Oto jest pytanie…

Wiadomo nie od dziś, że aby cieszyć się perfekcyjnym wyglądem przedmiotów z najbliższego otoczenia, trzeba o nie w odpowiedni sposób zadbać. Nie inaczej jest w przypadku kolumn prysznicowych. Choć są wyposażone w system zabezpieczający przed powstawaniem kamienia to jednak nie zaszkodzi, aby od czasu do czasu potraktować je specjalnym preparatem odkamieniającym.