inwestycje-deweloperow.pl

portal o budownictwie

Nowoczesne gniazdka elektryczne
Dom

Nowoczesne gniazdka elektryczne do minimalistycznych wnętrz

Osprzęt elektryczny już dawno temu przestał spełniać wyłącznie praktyczną funkcję. Tworzone obecnie gniazdka i łączniki doskonale wpisują się w nowoczesne trendy aranżacyjne i fantastycznie dopełniają stylistykę wnętrza. Wiodące marki prześcigają się w pomysłach, starając się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom użytkowników, którzy coraz częściej stawiają na minimalistyczne aranżacje. Jaki osprzęt sprawdzi się w przestrzeni, w której króluje prostota? Zapytaliśmy o to ekspertów ze sklepu z gniazdkami i łącznikami elektrycznymi.

Osprzęt dla minimalistycznych przestrzeni – dlaczego warto poświęcić mu chwilę uwagi?

Minimalistyczne przestrzenie zaskakują prostotą. W przeważającej większości bazują na jasnej kolorystyce ścian, prostych meblach ze szklanymi i chromowanymi dodatkami oraz dekoracjach ograniczonych do minimum. Z tego względu duża część przestrzeni ścian pozostaje odsłonięta, co z kolei pozwala wyeksponować łączniki i gniazdka elektryczne. Wybierając osprzęt elektryczny, warto kierować się nie tylko jego designem. Ważną kwestią pozostaje także jakość, sprawiająca, że produkty są odporne na eksploatację oraz uszkodzenia mechaniczne. Nie blakną i przez długi czas zachowują swój pierwotny wygląd. Nowoczesne metody montażu powodują z kolei, że gniazdka i łączniki elektryczne perfekcyjnie przylegają do powierzchni i są stabilnie osadzone w ścianie. Wśród rozwiązań wpisujących się w nowoczesne przestrzenie na prowadzenie wysuwają się rozwiązania firm: Simon, Baker, Legrand, Ospel, Karlik i Schneider Electric. 

Gniazdka i łączniki idealnie komponujące się z minimalistyczną aranżacją

Istnieją dwie szkoły w kwestii doboru sprzętu elektrycznego do aranżacji. Pierwsza z nich mówi, że gniazdka i łączniki powinny być niemal niewidoczne na ścianie. W tej sytuacji do głosu dochodzą proste i ponadczasowe rozwiązania. Z jasną kolorystyką świetnie współgrają produkty w białych lub kremowych ramkach, wyróżniających się prostą, czasem lekko wypukłą formą. Przykładem tego typu produktów są gniazdka i łączniki Berker Hager Lumina Soul. Świetnie sprawdzi się także osprzęt Karlik Deco. Dla nowoczesnych przestrzeni znakomitym wyborem są modele z efektem szkła, które pięknie odbijają świetlne refleksy i dodatkowo powiększają optycznie przestrzeń. Równie ciekawym i jednocześnie bardzo eleganckim rozwiązaniem są gniazdka i kontakty Ospel Aria dostępne w ramkach z białego szkła. Od kilku sezonów święcą triumfy wśród trendów aranżacyjnych skierowanych w stronę minimalistycznych rozwiązań. 

Wyraźny akcent na ścianie – gniazdka i łączniki z metalowymi ramkami

Druga szkoła formująca reguły dopasowywania gniazdek i łączników do stylistyki wnętrza głosi, że zarówno pierwsze, jak i drugie powinny stanowić wyrazisty akcent na ścianie. W tej kategorii bezkonkurencyjny jest osprzęt dostępny w metalicznych lub metalizowanych ramkach. Różnorodność barw sprawia, że bez problemu można dopasować je do pozostałych elementów aranżacji. Mosiądz, miedź, złoto czy aluminium to tylko niektóre z szeregu propozycji. Gniazdka i łączniki wraz z metalowymi ramkami można znaleźć między innymi w serii Simon 54 Premium, Legrand Niloe oraz Schneider Sedna wyróżniające się ultracienką ramką, doskonale przylegającą do ściany.
Wszystkie produkty wymienione w artykule można znaleźć na https://osprzet-sklep.pl/