inwestycje-deweloperow.pl

portal o budownictwie

Elastomery
Budownictwo

Elastomery. Co trzeba o nich wiedzieć?

Elastomery, nazywane też, nie do końca poprawnie, gumami, to jedne z materiałów, które w różnych gałęziach przemysłu mają ogromne znaczenie. Swoją nazwę zawdzięczają, jak nietrudno się domyślić, elastyczności, czyli zdolności do deformacji pod wpływem różnych czynników mechanicznych, a następnie powrotu do pierwotnego kształtu. Oczywiście sama elastyczność nie jest jedyną cechą, na którą należy zwrócić uwagę przy wyborze produktów wykonanych z elastomerów. Jakie jeszcze parametry są istotne? Jakie produkty elastomerowe znajdziemy w ofercie ich producentów?

  1. Mata NBR i inne artykuły. Co oferują producenci elastomerów?
  2. Mata fluorowa FPM. Jakie cechy mają największe znaczenie?
  3. Sznur silikonowy i podobne artykuły. Gdzie je zamawiać?

Mata NBR i inne artykuły. Co oferują producenci elastomerów?

Elastomery mogą być wykorzystane do produkcji najróżniejszych artykułów, które następnie można wykorzystać w różnych dziedzinach przemysłu. Wśród nich największe znaczenie mają przede wszystkim przemysł petrochemiczny, chemiczny, lotniczy, kosmiczny, motoryzacyjny i sportowy, chociaż materiały klasyfikowane jako elastomery spotkać można właściwie w każdej branży. To w dużej mierze zasługa różnorodności wykonywanych z nich produktów. Tu wspomnieć należy w pierwszej kolejności wyroby takie jak mata NBR i FPM oraz różnego rodzaju sznury. Duże znaczenie mają też profile dobrane do różnych kształtów. Poza tym producenci oferują też mieszanki gumowe, z których zakłady mogą wykonać własne, dostosowane do swoich potrzeb produkty.

Mata fluorowa FPM. Jakie cechy mają największe znaczenie?

Przy wyborze wyrobów wykonanych z elastomerów, takich jak mata FPM, należy zwrócić uwagę na parametry. Jeśli chodzi o te, które w największym stopniu wpływają na właściwości produktu oraz uniwersalność jego zastosowań, należy wspomnieć przede wszystkim:

  • odporność na działanie substancji żrących, olejów, smarów i innych związków o agresywnym działaniu;
  • wytrzymałość w kontakcie z wilgocią, wysokimi temperaturami, ozonem i promieniowaniem ultrafioletowym;
  • zachowanie swoich właściwości w próżni.

Sznur silikonowy i podobne artykuły. Gdzie je zamawiać?

Duże znaczenie ma też to, gdzie zaopatrujemy się w sznur silikonowy i inne artykuły elastomerowe. Przy wyborze dostawcy warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość oferowanych produktów, szybką realizację zamówień i możliwość dostosowania warunków współpracy do swoich potrzeb. Nie zapominajmy też o kwestii cen, która najistotniejsza okaże się w przypadku zamówień o dużej wartości.