inwestycje-deweloperow.pl

portal o budownictwie

Nieruchomości

Apartament inwestycyjny – co trzeba wiedzieć, nim zainwestujemy w jego zakup?

Inwestowanie w nieruchomości już od dłuższego czasu uważane jest za dobre posuniecie. Od pewnego czasu na rynku nieruchomości pojawiła się nowa opcja inwestowania. Apartamenty inwestycyjne, które przeznaczony są na wynajem wakacyjny to prawdziwe odkrycie ostatnich lat. Co trzeba wiedzieć nim przystąpimy do zakupu apartamentu inwestycyjnego?

Prestiżowa lokalizacja

Nie bez przyczyny specjaliści rynku nieruchomości na każdym kroku podkreślają, jak ważna jest lokalizacja nieruchomości. Apartamenty inwestycyjne powinny być wybierane bardzo starannie, gdyż klienci mają coraz większe wymagania, a lokalizacja jest wyjątkowo ważnym elementem.

Wybierając apartamenty inwestycyjne warto zainteresować się ciekawymi i popularnymi wśród wczasowiczów miejscowościami turystycznymi. Apartament inwestycyjny w górach, nad morzem czy w Krainie Tysiąca Jezior dużo szybciej znajdzie chętnego najemcę niż apartament w mieście, które nie jest atrakcją turystyczną.

Prestiżowa lokalizacja to również bezpośrednie otoczenie mieszkania. Budynek, w którym znajduje się apartament inwestycyjny również powinien być wyższej klasy. Eleganckie otoczenie, dużo zielenie w pobliżu, zadbana i gustownie urządzona klatka schodowa to warunki, które mają bardzo duży wpływ na odbiór nieruchomości przez najemców.

Najemcy na pewno chętnie wynajmą mieszkanie z pięknym widokiem z okna, czy w pobliżu centrum miasta. Bardzo ważny jest dobry dojazd do najważniejszych atrakcji turystycznych.

Turysta, który spędza kilka dni w lokalu chce mieć wysoki komfort oraz miejsce, z którego będzie w stanie wszędzie szybko i wygodnie się dostać. Kupując apartamenty inwestycyjne nie można zapomnieć o miejscu parkingowym. Jedno miejsce parkingowe to absolutne minimum.

Komfort ma znaczenie

Apartamenty inwestycyjne powinny być funkcjonalne i jednocześnie eleganckie. Warto zadbać, by mieszkanie było praktycznie zaaranżowane, co pozwoli turystom czuć się wygodnie nawet przez kilka dni. Dzięki temu można liczyć, że apartament zostanie nagrodzony pozytywnymi ocenami najemców.

Komfortowe wyposażenie apartamentu inwestycyjnego to zapewnienie gościom wszystkiego, co jest niezbędne do egzystowanie. Konieczny jest nie tylko sprzęt agd, wygodne szafy, czy wyposażona kuchenka.

Turyści zwracają również uwagę na takie udogodnienia, jak dostęp do internetu w lokalu, świeże ręczniki, suszarka do włosów, naczynia w kuchni, czy deska do prasowania i żelazko są niezbędne.

Jak zarządzać apartamentem inwestycyjnym?

Zakup apartamentu inwestycyjnego oraz przygotowanie go dla przyszłych najemców to pierwszy krok. Jest to zajęcie czasochłonne i wymagające dużego zaangażowania, by przygotować apartament, jak najlepiej. Jest to jednak praca, która w końcu zostaje wykonana. Teraz czas na trudniejsze zadanie.

Apartamenty inwestycyjne, które przeznaczone są do wynajmu dla turystów to ciągła praca. Należy czynnie poszukiwać najemców, przygotowywać mieszkanie dla kolejnych najemców, rozliczać najem. Jest to zajęcie, które jest nieustanną pracą i wymaga dużo czasu. Nie każdy może sobie pozwolić, by poświęcić tyle uwagi swojej inwestycji. Jak sobie z tym poradzić?

Istnieją dwa rozwiązania w takiej sytuacji. Apartamentami inwestycyjnymi zajmują się firmy, które są do tego specjalnie przygotowanie. To firma dba o rozliczenie najemców, zadbanie o stan lokalu po każdym najmie, czy poszukiwanie kolejnych najemców. Oczywiście wiąże się to z kosztami.

Istnieje również możliwość zakupu apartamentów inwestycyjnych, które powstają w budynkach, które są w całości przeznaczone do wynajmu. Condohotele, bo o nich mowa, to inwestycje, które są połączeniem mieszkań przeznaczonych na wynajem. Ich charakterystyczną cechą jest sposób zarządzania wybudowanym już budynkiem.

Deweloper po wybudowaniu condohotelu sprzedaje poszczególne apartamenty inwestycyjne, a następnie przekazuje zarządzanie wyspecjalizowanej firmie, która koncentruje się na poszukiwaniu najemców.

Jest to inwestycja, która jest skierowana do osób, które chcą być właścicielami apartamentów inwestycyjnych, natomiast nie mają czasu, ochoty lub wiedzy, by samodzielnie zajmować się ich obsługą.