inwestycje-deweloperow.pl

portal o budownictwie

Jak zwiększyć wartość mieszkania
Nieruchomości

Jak zwiększyć wartość mieszkania, ale nie ponieść przy tym dużych wydatków?

Rynek nieruchomości ciągle się rozwija i, pomimo że wiele branż dopadł kryzys ta ma się całkiem dobrze. Jednak gdy chce się sprzedać mieszkanie, wcale nie jest to łatwe, a jeżeli chcecie się sprzedać mieszkanie i na tym zarobić, to jest to już bardzo trudne. Jednak nadal możliwe. W dzisiejszym wpisie skupimy się na przedstawieniu Wam kilku trafnych rad, jak zwiększyć wartość mieszkania, a przy tym nie ponosić z tego powodu dużych wydatków.

Kilka podstawowych informacji

mieszkanie


Musicie wiedzieć, że sprzedaż mieszkania na własną rękę jest trudna, szczególnie że nie wystarczy tylko przygotowanie ogłoszenia, lecz ogłoszenie musi być skierowane do potencjalnej grupy odbiorców. Powinno być więc nie tylko ciekawe, ale też należy do niego dodać odpowiednie zdjęcia. Bardzo ważny jest także fakt, iż wbrew pozorom większą i to dużo większą popularnością cieszą się mieszkania wyremontowane, które nadają się do zamieszkania od razu niż takie w wersji do całkowitego remontu czy też do odświeżenia. Jednocześnie cena powinna być konkurencyjna, co oznacza, że nie należy jej windować, ale też nie powinno się jej znacząco obniżać. Aby określić wartość nieruchomości, najlepiej skorzystać z pomocy rzeczoznawcy, co jednak wiąże się z dodatkowymi kosztami. Alternatywą jest określenie wartości nieruchomości biorąc pod uwagę średnią cenę metra kwadratowego w Waszym mieście. Co zrozumiałe jest to tylko średnia, wszak ceny mieszkań znacząco się różnią i zależą także od rodzaju nieruchomości czy też samej dzielnicy. Czasami to wszystko jest trudno samodzielnie ogarnąć, ale zawsze można skorzystać z pomocy agencji nieruchomości. Warszawa jest miastem gdzie sporo takich znajdziecie. Także w mniejszych miastach swoje usługi oferują agenci nieruchomości.


Remont to podstawa

Jeżeli chcecie sprzedać mieszkanie w dobrej cenie, to Wasze mieszkanie musi być wyremontowane, co oznacza, że powinno być w naprawdę bardzo dobrym stanie. A więc czas przejść do pracy. Oczywiście koszty remontu są wysokie, jeżeli skorzystacie z usług dobrych fachowców, ale możecie zawsze wykonać remont samodzielnie i sporo zaoszczędzić. Jednocześnie pamiętajcie, że na materiałach oszczędzać nie można, bo te słabej jakości zamiast ułatwći, utrudnią Wam pracę i co najwyżej sprawią, że poniesiecie jeszcze wyższe koszty. Wystarczy tylko wspomnieć o farbach. Jeżeli kupicie te tanie, to nie tylko nie będą kryć, ale także będą się łuszczyć. Jeżeli już mieszkanie będzie odświeżone, to powinno być także czyste. Mamy tutaj na myśli sytuację, gdy potencjalni klienci będą chcieli je obejrzeć.


Tanie czy drogie materiały? Odpowiedź wcale nie jest łatwa


Skoro wstępnie mieszkanie jest już odświeżone, a więc ściany są pomalowane, to czas zastanowić się, czy inwestować w tanie czy drogie materiały wykończeniowe. Na samym początku zwróćcie uwagę na stan podłogi. Jeżeli jest to podłoga drewniana, to absolutnie jej nie wymieniajcie na panele, bo podłogi drewniane są w modzie. Jeżeli jest porysowana czy posiada uszkodzenia, to zdecydowanie lepiej zainwestować w renowację. Drobne prace możecie także wykonać samodzielnie. Polecamy Wam pasty czy zespoły naprawcze. Ale jeżeli macie panele, których stan techniczny jest delikatnie mówić niezbyt dobry, to jednak lepiej zakupić nowe, nawet jeżeli będą one budżetowe, co oznacza niską cenę. Przyda się też odświeżenie płytek w łazience, czasami wyczyszczenie i uzupełnienie fug, co daje doskonały efekt. A gdy ten etap macie już za sobą, to czas przejść do…


Naprawa mebli jest ważna


Cóż, meble, szczególnie te kuchenne, wykonywane na zamówienie sporo kosztują. Zatem jeżeli już są dosyć zniszczone, to oczywiście nie ma sensu ich wymieniać, bo wtedy zdecydowanie nie zarobicie na sprzedaży mieszkania. Jednocześnie klienci nie zawsze chcą od razu je wymieniać, właśnie z powodu kosztów. Na szczęście nic nie stoi na przeszkodzie, by je zwyczajnie naprawić, albo też poprawić ich stan techniczny. Tak naprawdę wystarczy tylko zakupić okleinę meblową i okleić meble, ale też blaty. Efekt wow jest gwarantowany.

Przedstawiliśmy Wam nasze rady. Koniecznie z nich skorzystajcie, gdyż znacząco zwiększają prawdopodobieństwo sprzedaży lokum, a także pozwalają na owej sprzedaży zarobić.