inwestycje-deweloperow.pl

portal o budownictwie

słuchawki
Zakupy

Co to takiego magnes neodymowy – poznajcie najsilniejszy z magnesów

Mówiąc o magnesach większość z nas nie ma pojęcia o tym, że są to przedmioty, które między sobą się różnią i mają swoją charakterystykę. W związku z tym te magnesy z jakimi mamy do czynienia występują w wielu różnych formach. Wśród nich znajduje się także magnes neodymowy. Warto się mu przyjrzeć i zrozumieć czym się charakteryzuje i jak można je wykorzystywać.

Kiedy się pojawiły i czym są magnesy neodymowe

Magnesy neodymowe walcowe pojawiły się w latach 80-tych minionego wieku, gdy zostały wynalezione. Od roku 2009 są to najsilniejsze z magnesów stałych. Charakteryzują się one tym, że mają wysoką moc, niewielki wymiar, a ich produkcja nie generuje wielkich kosztów. Tym samym miały one wpływ na wiele różnych dziedzin i skutecznie przyspieszyły ich rozwój. Powstają one z konglomeratu, na który składa się neodym, żelazo a także bor. Zaliczyć można je do magnesów metalicznych, które powstają z pierwiastków rzadkich. Charakterystyką tych pierwiastków jest nietypowy porządek elektronów, który sprawia, że generują one silne pole magnetyczne. Mimo, że same pierwiastki nie należą do tanich, to jednak są one na tyle silne, że już niewielkie magnesy dają bardzo dobry efekt, a więc w ogólnym rozrachunku ekonomicznie jest to rozwiązanie korzystne. Dlatego jeśli chodzi o magnesy neodymowe walcowe najczęściej mają one niewielkie rozmiary.

Jakie rodzaje magnesów mamy w sprzedaży?

W przypadku magnesów neodymowych walcowych możemy mówić o produktach, które powstają w różnych kategoriach mocy od N24 do nawet N55. Niektóre z magnesów swoim działaniem mogą być bliskie skuteczności magnetycznej jaka kryje się za rezonansem magnetycznym. Tym samym zakres tych magnesów i ich możliwości jest bardzo szeroki. W ten sposób mogło rosnąć także ich zastosowanie.

Jakie zastosowanie dla takich magnesów?

Jeśli bierzmy pod uwagę magnesy neodymowe walcowe możemy mówić o ich szerokim zastosowaniu w progresie technik audio, przy konstrukcji silników elektrycznych. To właśnie te magnesy pozwoliły na stworzenie profesjonalnych dousznych słuchawek. Jeśli wkładka ma uzyskać skuteczność i dźwięk ma być doskonały to magnesy, które znajdują się w przetwornikach powinny mieć duże pole magnetyczne. W przypadku dousznych słuchawek dopiero wykorzystanie magnesów neodymowych sprawiło, że dźwięk jest słyszalny w doskonałej jakości. Zastosowanie w przypadku magnesów neodymowych walcowych jest jednak znacznie szersze. Można je wykorzystywać w napędach elektrycznych stosowanych przez modelarzy, którzy zastępują nimi silniki spalinowe. Stosuje się je w sprzęgach w modelowych wagonach kolejowych. Zastosowanie tego typu magnesów może więc mieć bardzo szeroki charakter.

Mówiąc o magnesach neodymowych walcowych należy wskazać na bardzo praktyczny element, który sprawdzi się w wielu sytuacjach. Silne pole jakie generują te magnesy sprawia, że jest to praktyczne rozwiązanie, które sprawdzi się w wielu miejscach. To rozwiązanie, które może być wykorzystywane i w profesjonalny sposób i przez hobbystów, którzy także znajdują dla tych magnesów zastosowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *