inwestycje-deweloperow.pl

portal o budownictwie

powierzchnia całkowita
Nieruchomości

Jak zaprojektować mieszkanie na każdym mertrażu?

Sprawienie, by nowe mieszkanie wyglądało jak w domu, może być trudne. Nie pomaga również to, że mieszkanie może mieć dziwne wymiary i / lub trudne funkcje, z którymi nie masz pojęcia, co zrobić. Dowiedz się jak zaprojektować mieszkanie.

Światło i kolory

Pomieszczenie o jasnych kolorach często wydaje się większe i jaśniejsze, ponieważ powierzchnie mogą odbijać więcej światła, ale to nie znaczy, że ciemne kolory sprawiają, że pokój wydaje się mały i ponury, wręcz przeciwnie, może nadać więcej głębi, a oko może zostać oszukane, aby nie wiedzieć, gdzie kończy się ściana. Stosując odblaskowe powierzchnie, odważne ciemne kolory i błyszczące metale, stworzysz elegancką i wyrafinowaną atmosferę. Jeśli wybierzesz kolory, które harmonizują i utrzymują się w tych samych odcieniach, możesz oszukać oko, aby pomyśleć, że pomieszczenie jest bardziej przestronne niż jest. Jeśli również pozwolisz, aby listwy, ściany i sufit uzyskały ten sam kolor, uzyskasz płynne przejścia i drobne zakłócenia, które pomogą uzyskać poczucie większej przestrzeni. Pamiętaj, aby dodać różne tekstury, aby pomieszczenie nie było płaskie. Wybierz tkaniny i meble w podobnych odcieniach, jak zastosowana farba, aby wtapiały się we wnętrze, a nie wystawały. Stworzy tak spokojny i elegancki pokój, który wydaje się większy niż jest.

Dywany

Dywaniki nie tylko dodają stylu, ale także pomagają określić strefy w pomieszczeniu. Ponadto dywaniki są łatwe do zwijania i transportu, co oznacza, że ​​możesz w to zainwestować i wiedzieć, że możesz je zabrać ze sobą w czasie przeprowadzki. Czasami warto wybrać coś innego niż dywan prostokątny, wybierz dywan asymetryczny lub okrągły, który stworzy wrażenie płynności i wypełni większość powierzchni podłogi bez zwracania uwagi np. na mały rozmiar pokoju.

Parawan

Istnieje wiele sposobów dzielenia pomieszczeń bez stosowania fizycznych ścian. Dekorowanie i projektowanie pomieszczeń to zabawa wysokością, kolorami, teksturami, dywanami i wielofunkcyjnymi meblami, aby zdefiniować różne obszary w pomieszczeniu. Wiele małych mieszkań nie ma oddzielnych jadalni i salonów, niektóre również nie mają oddzielnych sypialni, ale nadal można tworzyć różne strefy, używając mebli do podziału przestrzeni. Tył sofy, regały, konsola i inne meble o twardej powierzchni można łatwo ustawić na środku pokoju i stworzyć przegrodę.

Myśl pionowo

Pomieszczenie jest trójwymiarowe i mamy więcej niż tylko powierzchnię do pracy, dlatego ważne jest, aby nie zapomnieć o całej pionowej powierzchni, którą można wykorzystać zarówno do przechowywania, jak i dekoracji. Przy ograniczonej powierzchni podłogi musisz maksymalnie wykorzystać wszystkie posiadane powierzchnie. Jeśli to możliwe, wykorzystaj ściany aż do sufitu. Meble, które są wysokie aż do sufitu, często mogą wizualnie otwierać pomieszczenie, ale także zapewniać jeszcze więcej miejsca do przechowywania.

Regały na książki można wykorzystać do wielu rzeczy. Regały zajmują przestrzeń w pionie, dzięki czemu możesz zmaksymalizować przestrzeń do przechowywania, minimalizując wykorzystanie powierzchni podłogi. Spróbuj zastąpić stolik nocny lub stolik boczny półką na książki.

Meble wielofunkcyjne

Wielofunkcyjne meble, mają możliwość dostosowania się do wielu sytuacji w zależności od aktywności. Szukaj mebli wielofunkcyjnych bez względu na to. Na przykład stół w salonie ze schowkiem lub pufa z pokrywą, która może służyć zarówno jako siedzisko podczas przyjmowania gości, jak i stołek, kiedy zechcesz, głęboką sofę, którą można przekształcić w łóżko dla gości, półkę na książki z wbudowanym biurkiem lub stół, który może służyć zarówno jako biurko, jak i stół jadalny.

Rośliny

Wprowadzenie natury jest zawsze dobrym pomysłem. Zielone i świeże rośliny sprawiają, że pokój jest świeższy i lżejszy. Nie masz więcej miejsca na podłodze? Nie ma problemu, po prostu zawieś go na przykład pod sufitem, na ścianie lub z boku półki na książki.

Lustro

To najstarsza sztuczka projektowa. Lustra sprawią, że Twoje pomieszczenia będzie większe, lżejsze i bardziej przestronne. Użyj dużego lustra, aby stworzyć iluzję ekspansji, a pomieszczenie od razu stanie się większe i jaśniejsze, ponieważ odbija światło. Lustro najlepiej umieścić po przeciwnej stronie okna, aby odbijało jak najwięcej światła.