inwestycje-deweloperow.pl

portal o budownictwie

salon z kuchnią
Nieruchomości

Salon czy kuchnia

Na rozwiązanie typu salon z kuchnią zdecydowało się wiele osób, a kolejne z całą pewnością także pójdą w tym kierunku. Można powiedzieć, że w nowych domach salon z kuchnią to już standard. No cóż, z jednej strony to przejaw mody, jaka zapanowała we współczesnym budownictwie, a z drugiej – wygoda. Oczywiście nie wszyscy są zwolennikami takiej aranżacji, ale to jak najbardziej normalne. Każdy z nas ma przecież inne upodobania i potrzeby. Komuś salon z kuchnią odpowiada, a ktoś inny wychodzi z założenia, że kuchnia powinna jednak być od salonu oddzielona.
Ale skoro już został wywołany ten temat, zastanówmy się nad istotą takiego połączenia i wskażmy jego wady i zalety. Zatem do rzeczy. Otóż, walorem salonu połączonego z kuchnią jest to, że pani domu nie musi tak naprawdę opuszczać swoich gości, jeśli chce wyjść do kuchni, żeby przygotować jedzenie. Nawet gdy to trochę trwa, ona pozostaje w kontakcie ze wszystkimi osobami, które u siebie gości. A i goście są zadowoleni, że ich gospodyni jest z nimi.
Innym pozytywem takiego rozwiązania jest to, że umeblowanie kuchni można ograniczyć li tylko do mebli z odpowiednim metrażem blatów i sprzętu AGD. Można spokojnie zrezygnować ze stołu, bo ten jest w salonie, czyli dwa kroki dalej.
A wady salonu z kuchnią? Do salonu wędrują kuchenne zapachy i to nie jest komfortowe, ale gdy zaopatrzymy się w dobrej jakości okap z wywietrznikiem, to problem przestaje istnieć. Uciążliwe może jest jeszcze to, że w takiej przysalonowej kuchni musimy zawsze mieć nienaganny porządek. Ale to można równie dobrze potraktować jako motywację do sprzątania.

domfan.pl