inwestycje-deweloperow.pl

portal o budownictwie

salon z kuchnią
Nieruchomości

Salon czy kuchnia

Na rozwiązanie typu salon z kuchnią zdecydowało się wiele osób, a kolejne z całą pewnością także pójdą w tym kierunku. Można powiedzieć, że w nowych domach salon z kuchnią to już standard. No cóż, z jednej strony to przejaw mody, jaka zapanowała we współczesnym budownictwie, a z drugiej – wygoda. Oczywiście nie wszyscy są zwolennikami takiej aranżacji, ale to jak najbardziej normalne. Każdy z nas ma przecież inne upodobania i potrzeby. Komuś salon z kuchnią odpowiada, a ktoś inny wychodzi z założenia, że kuchnia powinna jednak być od salonu oddzielona.
Ale skoro już został wywołany ten temat, zastanówmy się nad istotą takiego połączenia i wskażmy jego wady i zalety. Zatem do rzeczy. Otóż, walorem salonu połączonego z kuchnią jest to, że pani domu nie musi tak naprawdę opuszczać swoich gości, jeśli chce wyjść do kuchni, żeby przygotować jedzenie. Nawet gdy to trochę trwa, ona pozostaje w kontakcie ze wszystkimi osobami, które u siebie gości. A i goście są zadowoleni, że ich gospodyni jest z nimi.
Innym pozytywem takiego rozwiązania jest to, że umeblowanie kuchni można ograniczyć li tylko do mebli z odpowiednim metrażem blatów i sprzętu AGD. Można spokojnie zrezygnować ze stołu, bo ten jest w salonie, czyli dwa kroki dalej.
A wady salonu z kuchnią? Do salonu wędrują kuchenne zapachy i to nie jest komfortowe, ale gdy zaopatrzymy się w dobrej jakości okap z wywietrznikiem, to problem przestaje istnieć. Uciążliwe może jest jeszcze to, że w takiej przysalonowej kuchni musimy zawsze mieć nienaganny porządek. Ale to można równie dobrze potraktować jako motywację do sprzątania.

domfan.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *