inwestycje-deweloperow.pl

portal o budownictwie

Nieruchomości

Prawidłowo przygotowana działka przemysłowa

Ciężko jest ominąć wszystkie problemy podczas zakupu pierwszej działki w życiu. Nawet osoby doświadczone mogą się czasami złapać na nieprzewidywalną sytuację. W internecie można znaleźć przydatne informacje na temat tego w jaki sposób się przygotować do dużego wydatku jakim jest działka przemysłowa.

Rodzaj infrastruktury

Przed zakupem działki należy sprawdzić jaka infrastruktura może być na niej wybudowana. Nie można wierzyć na słowo sprzedawcy, ponieważ dokumenty mogą przedstawiać coś innego. Czasami może to wynikać z niewiedzy obecnego właściciela, niekoniecznie jego złych intencji. Plan miejscowy zagospodarowania terenu powinien dokładnie określać możliwości inwestycyjne gruntu przeznaczonego pod budowę. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego jest dostępny do wglądu w urzędzie gminy. Informacje te są publicznie dostępne dla wszystkich osób zainteresowanych. Przed kupnem działki przemysłowej należy ustalić dostęp do drogi publicznej. Istnieją sytuacje, w których droga gminna jest tak naprawdę drogą prywatną, do której właściciel niestety nie ma żadnych praw. Gmina ma władztwo nad tą drogą, a właściciel niekoniecznie musi posiadać prawa, żeby z niej korzystać zgodnie z przepisami prawa. W przypadku odmowy właściciela nie można nic zrobić. Działka przemysłowa nazywana bywa także działką inwestycyjną.

Zabudowa przemysłowa

Jest to teren bezpośrednio przeznaczony pod zabudowę przemysłową. Najczęściej ten typ działek jest kupowany przez przedsiębiorstwa, które mają w planach wykonanie konkretnej inwestycji. Przykładem może być wybudowanie magazynu lub biurowca. Z reguły działki przemysłowe mają bardzo dużą powierzchnię i z reguły składa się na nią kilka działek gruntowych. Znalezienie odpowiedniej działki nie jest łatwym zadaniem w obecnych czasach, ponieważ duża liczba gruntów jest już zagospodarowana i ciężko znaleźć wolną przestrzeń. Poszukiwanie odpowiedniej działki należy zacząć od przeszukania internetu. W sieci znajduje się bardzo duża liczba ofert, które posiadają dokładne opisy oraz parametry. W ten sposób można znaleźć atrakcyjną działkę w niskiej cenie. Jeżeli jest to zbyt ciężkie zadanie to warto skorzystać z pomocy biur nieruchomości. Pośredniczą one pomiędzy właścicielem nieruchomości i nabywcą.

Grunt działki przemysłowej

Za określoną wcześniej prowizję służą pomocą i pomagają wybrać właściwą nieruchomość. Działka przemysłowa powinna znajdować się w dużej odległości od terenów zamieszkanych przez ludzi. Zanim klient zdecyduje się zakupić działkę powinien wybrać się osobiście na miejsce i sprawdzić teren nieruchomości. W niektórych przypadkach może być on podmokły, a to z kolei uniemożliwia wybudowanie jakichkolwiek konstrukcji. Działki przemysłowe z reguły mają grunty nieprzeznaczone pod uprawę, dlatego są to mało żyzne gleby. Ceny są również mniejsze niż w przypadku standardowych działek uprawnych lub budowlanych. Charakteryzują się przede wszystkim znacznie większą powierzchnią i z tego powodu cena też jest mniejsza. Inwestorzy wybierają ten typ nieruchomości, żeby wybudować magazyny lub otworzyć na tym terenie produkcję.

Lokalizacja działki

W sytuacji gdy działka jest zlokalizowana daleko od miejsca zamieszkania to można skorzystać z pomocy internetu i wyszukać adres w sieci. Istnieją portale, które udostępniają bardzo szczegółowe informacje na temat działki takie jak adres administracyjny. Internet umożliwia znalezienie także pozostałych informacji. W ten sposób bardzo łatwo można się dowiedzieć jaki status posiada nieruchomość. Przed zakupem terenu należy się upewnić, czy działka nie jest zadłużona oraz czy nie posiada hipoteki. Najbardziej pewnym sposobem będzie sprawdzenie tego w księdze wieczystej. Zanim uzyska się do niej dostęp trzeba koniecznie znać jej numer. Numer księgi wieczystej można uzyskać od teraźniejszego właściciela działki. Warto się także dowiedzieć, czy na teren nieruchomości poprowadzone są media oraz instalacje. Brak tej infrastruktury powoduje, że będzie musiała być wykonana na własną rękę, a to rodzi nowe koszty oraz problemy. Obecnie rynek nieruchomości przechodzi poważny kryzys.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.