inwestycje-deweloperow.pl

portal o budownictwie

panele ogrodzeniowe
Dom

Dekoracyjne wykorzystanie paneli ogrodzeniowych – zainspiruj się!

Dekoracyjne panele ogrodzeniowe zapewniają półstałe rozwiązanie dla nieruchomości. Są gdzieś w połowie drogi między solidnym panelem ogrodzeniowym a otwartą wersją ogrodzenia i mogą być używane jako ogrodzenie graniczne lub (co ma miejsce coraz częściej) jako panele w ogrodzie lub przestrzeni zewnętrznej, mające na celu przede wszystkim stworzyć dekoracyjne rozdzielenie różnych obszarów zewnętrznych.

Dlaczego dekoracyjne ogrodzenie panelowe cieszy się coraz większą popularnością?

Wysokiej jakości dekoracyjne drewniane panele ogrodzeniowe są idealne do tworzenia bezpiecznego ogrodzenia granicznego, które nadal jest przepuszczalne dla światła i powietrza, przy czym różne rodzaje paneli zapewniają różne poziomy prywatności. Ponieważ panele ogrodzeniowe tego typu zwykle przepuszczają wiatr, są mniej podatne na uszkodzenia powodowane przez wiatr, co jest szczególnie korzystne w miejscach narażonych na silniejsze porywy.

Panele ogrodzeniowe – listwowe i poziome

Prosty panel ogrodzeniowy z listew to świetny sposób na zbudowanie współczesnego ogrodzenia granicznego bez poczucia całkowitego zamknięcia, umożliwiającego przenikanie światła i wiatru, przy jednoczesnej plejadzie innych zalet.

Na jakie korzyści możesz liczyć decydując się na takie rozwiązanie?

  • przyzwoity poziom prywatności,
  • bezpieczeństwo,
  • dźwiękoszczelność.

Światło słoneczne przechodzące przez listwy w takich panelach ogrodzeniowych tworzy wspaniałe promienie światła i cienie, a jeśli zdecydujesz się na te o poziomej orientacji – mogą również wydłużyć przestrzeń ogrodową.

Aby uzyskać mniej otwarte ogrodzenie panelowe, musisz się rozejrzeć za nieco innym typem rozwiązań – ale jest ich tak sporo na rynku, że z całą pewnością znajdziesz to, które odpowiada CI najbardziej.

Ozdobne panele ogrodzeniowe łukowe

Możesz też użyć dla odmiany łukowatego panelu dekoracyjnego, co pozwoli Ci nadać ogrodzeniu bardziej miękką, pofalowaną górną krawędź. Zbuduj efektowny rząd ciągłych łukowych paneli, takich jak łukowy panel ogrodzeniowy, lub użyj górnego panelu ogrodzeniowego z pasującym panelem skrzydłowym i – aby stworzyć mniejszą, ale równie uroczą i dekoracyjną przestrzeń. Biorąc pod uwagę to, jak piękne panele ogrodzeniowe w tej kategorii masz do dyspozycji w ofertach dzisiejszych producentów – z pewnością znajdziesz coś w sam raz.

Panel ogrodzeniowy w stylu weneckim

Weneckie panele dekoracyjne, jak sama nazwa wskazuje, mają konstrukcję podobną do żaluzji weneckich – z poziomymi listwami ustawionymi pod kątem. Takie ogrodzenia panelowe zmniejszają otwartą szczelinę między listwami, jednocześnie przepuszczając światło i wiatr. Zapewnia to więcej prywatności niż w przypadku prostych paneli, a jednocześnie tworzy bardziej otwarty niż zamknięty obszar. Dlatego właśnie weneckie ogrodzenia panelowe to świetna opcja zwłaszcza wtedy, gdy zależy Ci na większej prywatności i bezpieczeństwie, na przykład na ogrodzeniu granicznym. Kolejną zaletą jest to, że panel tego rodzaju zwykle wygląda tak samo z obu stron, dzięki czemu idealnie nadaje się do tworzenia granicy z sąsiednią posesją.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.