inwestycje-deweloperow.pl

portal o budownictwie

Okna angielskie
Dom

Okna angielskie coraz bardziej modne w Polsce

Nie jest tajemnicą, że branża wykończeniowa ulega stałym przeobrażeniom oraz transformacjom. Jest to w znacznej mierze spowodowane faktem, iż nieprzerwanie zmieniają się trendy panujące na rynku, preferencje konsumentów oraz oferowane przez producentów rozwiązania technologiczne i estetyczne. Jak wynika z naszych obserwacji, na przestrzeni ostatnich miesięcy w znacznym stopniu na popularności zyskały tak zwane okna angielskie, które to mimo swojej relatywnie nietypowej konstrukcji goszczą w mieszkaniach, domach oraz biurach coraz większej ilości Polaków. Dlaczego tak się dzieje i w czym są one lepsze od rozwiązań tradycyjnych? Temu właśnie zagadnieniu przyjrzymy się w ramach dzisiejszego artykułu. Zapraszamy do lektury!

Najchętniej kupowanymi przez naszych konsumentów elementy wykończeniowe typu Sash. Wykorzystywany jest w ich przypadku system przesuwania góra-dół, który to nie tylko pozwala na oszczędzenie miejsca, ale również gwarantuje maksymalną szczelność w momencie zamknięcia okna. Jest to szczególnie istotne w sezonie zimowym, kiedy to do wnętrza pomieszczenia niewielkimi nawet szparkami przedzierać by się mogło chłodne powietrze z zewnątrz.

Okna angielskie są również chwalone przez nabywców z uwagi na ich parametry akustyczne. Po ich zamocowaniu nawet bliskie sąsiedztwo ruchliwej ulicy, lotniska, stacji kolejowej, czy też prowadzone w niewielkiej odległości od naszego domu lub firmy prace budowlane staną się o wiele bardziej znośne, bowiem będziemy mieli świadomość, że w dowolnym momencie możemy zamknąć okno, natomiast we wnętrzu pomieszczenia zapanuje przyjemna cisza i spokój. Zaimplementowane systemy zabezpieczające dodatkowo sprawią, że będziemy mogli się w obiekcie mieszkalnym lub użytkowym czuć o wiele bezpieczniej, jako że znacznie obniżone zostanie ryzyko, że do jego wnętrza przedostaną się niepożądani goście, którzy korzystając z momentu naszej nieuwagi pragnęliby się szybko wzbogacić, pozbawiając nas drogocennych elementów wyposażenia. 

Czy okna typu angielskiego mają jakiekolwiek wady? Z doniesień naszych klientów wnioskujemy, że jedyną wartą uwagi jest problem z utrzymaniem idealnej czystości takich produktów, co jest bezpośrednio spowodowane relatywnie ograniczoną mobilnością poszczególnych skrzydeł. Jeżeli jednakże chodzi o parametry użytkowe i funkcjonalne, to nie spotkaliśmy się w naszej karierze z jakimikolwiek zastrzeżeniami, natomiast konsumenci bardzo chwalą produkty typu Sash za ich długowieczność oraz niemalże całkowitą bezobsługowość – jeżeli tylko użytkujemy je bowiem w sposób prawidłowy, nie będą konieczne jakiekolwiek konserwacje czy prace naprawcze w zakresie okien. Raz zakupione produkty wysokiej jakości oraz pochodzące od renomowanego dostawcy mogą nam więc oszczędzić znacznych wydatków w perspektywie długoterminowej, a więc jeżeli pragniemy połączyć piękny wygląd z wysoką jakością wykonania i doskonałymi walorami termoizolacyjnymi i akustycznymi, naszym zdaniem okna angielskie okażą się bez wątpienia strzałem w dziesiątkę. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *