inwestycje-deweloperow.pl

portal o budownictwie

huśtawka ogrodowa
Dom

Jak zamontować huśtawkę ogrodową dla dzieci?

Huśtawka ogrodowa to doskonały pomysł na stworzenie idealnego miejsca do zabaw dla dzieci. Pamiętajmy jednak o bezpieczeństwie – mocowanie huśtawki powinno być solidne i stabilne. Jak więc zamontować taką huśtawkę w ogrodzie?

Zadbaj o stabilne podłoże

Zanim zaczniemy montowanie huśtawki ogrodowej, musimy przygotować miejsce, na którym ją postawimy. Podłoże jest bardzo istotną kwestią, ponieważ będzie mieć wpływ na stabilność całej konstrukcji. Co więcej, należy pamiętać o tym, że jeżeli z huśtawki korzystać będą dzieci to podłoże powinno być bezpieczne, płaskie i bez kamieni. Jakikolwiek upadek mógłby bowiem wtedy skończyć się groźnie. Pamiętajmy więc o tym, aby wyrównać podłoże i je odpowiednio utwardzić. Jeżeli montować będziemy huśtawkę wiszącą, która nie posiada w zestawie stelażu, musimy go samodzielnie przygotować. Najlepszym rozwiązaniem będzie stelaż drewniany, ponieważ wytrzyma przez lata i będzie odporny na bardzo zmienne warunki atmosferyczne.

Montujemy huśtawkę

Kupując huśtawkę, która w zestawie posiada stelaż, musimy całość dobrze złożyć, aby w efekcie otrzymać stabilną konstrukcję. Gotowe zestawy posiadają zazwyczaj w zestawie instrukcję, dzięki której zmontowanie całości nie będzie stanowić żadnego problemu. Przygotujmy odpowiednie narzędzia i zadbajmy o to, aby każdy element był ze sobą odpowiednio połączony. Jeżeli montujemy huśtawkę wiszącą, która w zestawie nie ma stelażu, trzeba będzie go samodzielnie przygotować. Belki i łączniki huśtawki najlepiej kupić w profesjonalnym sklepie. Huśtawkę wiszącą można też zamontować na drzewie, jednak tutaj trzeba mieć na uwadze stabilność konarów, na których chcemy siedzisko zawiesić.

Wybieramy najlepszą huśtawkę

Huśtawki ogrodowe dla dzieci to doskonały wybór do każdego ogrodu, gdzie chcemy stworzyć dla swoich pociech niezapomniane miejsce zabaw. Wybór tego typu konstrukcji jest ogromny – począwszy od siedzisk, które wieszamy na stelażu, aż po całe modułowe place zabaw. Taki modułowy plac to nie tylko huśtawki, ale też zjeżdżalnie, drabinki i inne atrakcje. Szeroki wybór tego typu atrakcji znaleźć można w ofercie 4iq.com.pl. To doskonałej jakości place zabaw i huśtawki, które idealnie sprawdzą się w ogrodzie. Każda konstrukcja wykonana jest z najlepszej jakości materiałów, aby zagwarantować trwałość i wytrzymałość na lata. W ofercie sklepu dostępne są huśtawki drewniane, metalowe i plastikowe, tak więc każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Montaż poszczególnych konstrukcji jest bardzo prosty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *