inwestycje-deweloperow.pl

portal o budownictwie

płyta gazowa
Dom

Jaką płytę gazową wybrać do domu jednorodzinnego?

Pomimo postępu technologii oraz szeregu różnych rozwiązań w dalszym ciągu bardzo dużym powodzeniem cieszą się płyty gazowe. One oczywiście przez lata także przeszły wizerunkową rewolucję i obecnie zaskakują designem oraz możliwościami. Są chętnie wybierane przez tych, którzy doceniają ekonomiczny aspekt gotowania na gazie, preferują ten sposób przygotowywania posiłków i oczywiście cenią szereg możliwości, jakie daje ta technologia. Oczywiście wybór konkretnej płyty gazowej do domu jednorodzinnego będzie oczywiście zależny od potrzeb, gustu, stylizacji oraz oczywiście ilości osób, dla których przygotowuje się posiłki.

  1. Jak wybrać dobrą płytę gazową?
  2. Zalety płyt gazowych
  3. Liczy się wygląd

Jak wybrać dobrą płytę gazową?

Producenci zaskakują bardzo innowacyjnymi rozwiązaniami, więc bez problemu można znaleźć płytę gazową, która będzie wyróżniała się jakością, pozwoli przygotować posiłki, gdy gotujesz dużo i regularnie lub też korzystasz z kuchni okazjonalnie, a także będzie świetnie wyglądać i oczywiście będzie bezpieczna. Ten sprzęt do gotowania jest oczywiście obowiązkowy, choć poza modelami gazowymi znaleźć można także ceramiczne, elektryczne czy indukcyjne lub też kombinacje wyżej wymienionych. Dzięki temu klienci mogą kreować przestrzeń kuchni, by było im ergonomicznie, ekonomicznie i wygodnie. Pomimo tego że dużą popularnością cieszą się różne rozwiązania, to jednak płyty gazowe nadal mają się świetnie i cieszą się dużym zainteresowaniem klientów. Przekonuje ich to, że są stosunkowo, tanie, proste w obsłudze, działają nawet wtedy, gdy zostanie wyłączony prąd i łatwo można je naprawić.

Zalety płyt gazowych

Przede wszystkim płyty gazowe dają możliwość gotowania na wolnym ogniu. Poza tym w nowoczesnych wydaniach technologicznie przypominają już modele elektryczne. Wyposażone są w takie udogodnienia jak  timery, czujniki gotowania, blokady przed dziećmi. Są również dostępne w szeregu bardzo różnorodnych rozwiązań, a dzięki temu można znaleźć produkt idealnie pasujący do specyfiki kuchni w domu jednorodzinnym. Prawdziwym hitem okazały się płyty gazowe Innova, które mają płomień schowany jest pod szkłem, co daje fantastyczny nowoczesny wygląd. Poza tym takie rozwiązanie również oszczędza gaz oraz jest łatwe do sprzątania.

Liczy się wygląd

Najczęściej producenci sięgają po płyty szklane lub blaszane. To tradycyjne rozwiązanie, które oczywiście ma zamontowane palniki oraz różnego rodzaju ruszty. Znaleźć tu można szereg bardzo zróżnicowanych kształtów, wielkości oraz wykończeń. To opcje dla tych, którzy gotują sporadycznie i tych, którzy mają dużą rodzinę i czas spędzany na pichceniu jest dla nich bardzo istotny. Warto również zwrócić uwagę, że tego typu płyty gazowe są oszczędne proste i tanie. Dostępne są w różnych rozmiarach, a nawet kształtach i dzięki temu bez problemu znaleźć można tę idealną. Do nowoczesnych kuchni świetnie pasować będą płyty szklane o szczególnie te czarne. Świetnie komponują się również z innymi urządzeniami, jakich w kuchni nie brakuje i są łatwe do wyczyszczenia. Tańsze będą blaszane. Producenci oferują również płyty łączące dwa różne rozwiązania. Z zasady to opcja gaz + indukcja lub gaz + halogen. To opcja dla tych, którzy chcą wykorzystywać różne techniki gotowania, ponieważ daje im to dodatkowe możliwości.

Standardowo płyty gazowe mają 60 cm szerokości i prostokątny kształt. Dzięki temu mieszczą się one w najczęściej wykorzystywanych parametrach i bez problemu można wymienić jeden model na inny. Taka płyta świetnie się komponuje ze standardowym piekarnikiem. Praktyczne są natomiast większe modele o szerokości od 70 cm do 90 cm. Dodatkowy palnik oraz gabaryty pozwalają wygospodarować miejsce na naczynia. Co istotne, wymiar wewnętrzny będzie pasować do standardowej szafki 49×56 cm. Jeśli zdecydujesz się na szerszą płytę, to musisz mieć również większą szafkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *