inwestycje-deweloperow.pl

portal o budownictwie

Podnośniki koszowe
Budownictwo

Podnośniki koszowe i przykłady wykorzystania przy inwestycjach!

Wiele inwestycji wymaga prowadzenia prac wysokościowych. Jak realizować je jeszcze łatwiej? W dotarciu do celu pomagają podnośniki koszowe, które wspierają wykonawców w zadaniach realizowanych na wysokości. Kiedy i gdzie wykorzystuje się je najczęściej?

Podnośniki koszowe – charakterystyka

Termin jak podnośnik koszowy odnosi się do wielu urządzeń podnośnikowych, które pozwalają na podniesienie człowieka oraz stosowanych przez niego narzędzi na wysokość. Za ich pomocą można łatwiej przeprowadzić różnorodne prace, także podczas inwestycji.

Podnośniki koszowe pozwalają na wykonanie robót szybciej, bezpieczniej i wygodniej w stosunku do rusztowań czy drabin. Są łatwe w przemieszczaniu, umożliwiają precyzyjne docieranie do celu, a także znakomicie radzą sobie na różnych podłożach na zewnątrz i we wnętrzach.

W pracach inwestycyjnych doskonale sprawdzają się wszystkie typy podnośników koszowych, czyli:

  • podnośniki nożycowe – wyposażone w dużą platformę roboczą uzupełnioną o wysuwane balkony;
  • podnośniki teleskopowo-przegubowe – dzięki zastosowaniu długiego ramienia są niezastąpione w docieraniu do celów w okolicy przeszkód;
  • podnośniki masztowe – niewielkie, lecz bardzo funkcjonalne urządzenia wyposażone w unoszony i zaginany maszt;
  • podnośniki na gąsienicach, typu pająk – również kompaktowe, rekomendowane do prac na delikatnych posadzkach.

W jakich inwestycjach stosuje się podnośniki koszowe?

Podnośniki koszowe umożliwiają efektywne prowadzenie prac podczas wielu inwestycji. Jakie jest ich zastosowanie?

Inwestycje deweloperskie

Wykonawcy inwestycji deweloperskich bardzo często sięgają po podnośniki koszowe. Podesty ruchome używane są podczas wznoszenia obiektów przemysłowych jak hale produkcyjne, magazyny, centra logistyczne. Podnośniki wykorzystuje się także przy budowie domów jednorodzinnych, jak i stawianiu wieżowców. 

Za pomocą podnośników koszowych możliwe jest prowadzenie prac budowlanych i wykończeniowych, a następnie prac instalacyjnych. Właściwie dobrany podnośnik pozwala dosięgnąć do celu oddalonego na określoną wysokość lub umieszczonego nad bądź pomiędzy przeszkodami. Można zastosować go do pracy przy konstrukcjach nośnych budynków, elewacjach, dachach, instalacjach montowanych na zewnątrz i wewnątrz budynku.

Dzięki podnośnikom pracownicy mogą łatwo wykonywać swoje obowiązki na placu budowy, oszczędzając czas i redukując ryzyko wypadków. W efekcie prace postępują zgodnie z planem.

Inwestycje drogowe

Drugim obszarem, w którym powszechnie używane są podnośniki koszowe, są inwestycje drogowe. Najczęściej wykonawcy robót sięgają po nie wtedy, gdy buduje się konstrukcje jak mosty, wiadukty, tunele, dlatego konieczne jest dotarcie na wysokość, by przeprowadzić niezbędne roboty.

Podnośnik koszowy, na przykład nożycowy albo teleskopowo-przegubowy, może być wykorzystany do prac zbrojeniowych, do montażu ekranów, balustrad, kładzenia instalacji, które prowadzone są na wysokości, a to jedynie kilka przykładów jego zastosowania.

Przebudowy, rozbudowy i remonty

Jeżeli inwestycja zakłada wykonanie przebudowy, rozbudowy albo remontu obiektu, podnośnik koszowy znakomicie sprawdzi się w tych zadaniach.

Za pomocą podnośników można błyskawicznie dotrzeć w miejsce prowadzenia prac i wykonać je bez problemów. Urządzenie umożliwi wtedy przykładowo montaż poszczególnych instalacji, materiałów, detali, a także przeprowadzenie prac konserwacyjnych i napraw.

Dzięki podnośnikom można pracować również w obiektach zabytkowych, na przykład zamkach, pałacach, kościołach. Wykorzystuje się wtedy bardzo często podnośniki pająk, lecz można zastosować też inne ich warianty zależnie od potrzeb.

Rozbiórki

Gdy w ramach inwestycji planowana jest rozbiórka, za pomocą podnośnika koszowego można wykonać ją sprawniej.

Podnośniki używane są w trakcie rozbiórek do demontażu instalacji oraz materiałów, które znajdują się na wysokości, a także do podkładania materiałów wybuchowych.

Zdjęcia podnośników koszowych podczas prac u wykonawców inwestycji:

Potrzebny podnośnik koszowy na inwestycje? 

Szeroką gamę nowoczesnych urządzeń podnośnikowych prezentuje wypożyczalnia AA HERKULES dostępna na Śląsku, Dolnym Śląsku oraz w województwach mazowieckim i łódzkim. Sprawdź ofertę na stronie https://podnosnikikoszowe.pl/